IKEA przekazała 1500 pluszaków dla rzeszowskiego pogotowia ratunkowego

Reklama

Do karetek Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Rzeszowie trafiło dość niecodzienne wyposażenie – 1500 pluszaków od IKEA Kraków. Członkowie zespołów ratownictwa medycznego będą rozdawać je małym pacjentom.

 

Zbiórkę pluszaków dla poszkodowanych w wypadkach dzieciaków IKEA Kraków przeprowadziła już po raz piąty. Dotychczas maskotki trafiały do Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego, które rozdało małym pacjentom ponad 14 tysięcy pluszaków.

W tym roku, zgodnie z zapowiedziami, krakowskie pogotowie podzieliło się maskotkami z Wojewódzką Stacją Pogotowia Ratunkowego w Rzeszowie. Z 4 tysięcy pluszaków zebranych w IKEA Kraków, 1500 pojechało do Rzeszowa.

Po raz kolejny nasi klienci wykazali się wielkim sercem i chęcią pomagania, za co należy się im wielkie uznanie. Dzięki ogromnej liczbie zebranych pluszaków mogliśmy rozszerzyć akcję poza granice powiatu krakowskiego. Od tego roku nasze pluszaki będą jeździć również w rzeszowskich karetkach i pomogą jeszcze większej liczbie maluchów choć na chwilę zapomnieć o stresie – powiedziała Urszula Wilczak, dyrektor IKEA Kraków.

Pluszaki są istotnym wsparciem zarówno dla dzieci, jak i ratowników. Towarzysząc maluchom w drodze do szpitala, pomagają załodze karetki nawiązać kontakt z małymi pacjentami. Co ważne, po zakończeniu leczenia każde dziecko zabiera przytulankę do domu.

Cieszymy się, że w tym roku wsparciem objęte zostały dzieci, którym Zespoły Ratownictwa Medycznego Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Rzeszowie udzielają pomocy w sytuacjach zagrożenia zdrowia i życia, a przekazane maskotki są czynnikiem łagodzącym ich ból i stresmówi Andrzej Kwiatkowski, dyrektor WSPR w Rzeszowie.

Zbiórka pluszaków zorganizowana została w ramach międzynarodowej kampanii społecznej IKEA „Zabawa to poważna sprawa”, której celem jest zapewnienie wszystkim dzieciom warunków do zabawy, uczenia się i rozwoju. 

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama