Zdjęcie: Joanna Bród / Rzeszów News

Przed dwa dni weekendu w Rzeszowie będą odbywać się dwie imprezy biegowe. W związku z tym czasowo będą pozamykane dla ruchu rzeszowskie ulice, co za tym idzie, zmienią się trasy kilkunastu linii autobusowych obsługiwanych przez MPK.

Sobota i niedziela (7-8 października) upłyną w Rzeszowie pod znakiem biegów. To właśnie w tych dwóch dniach odbędą się organizowane przez Stowarzyszenie „Rzeszów Biega” „III Rzeszowski Bieg na Piątkę” oraz „V Maraton Rzeszowski”. W związku z tym zostaną pozamykane niektóre ulice w mieście, a co za tym idzie, zmienią się też  trasy kursowania autobusów.

O szczegółach zamknięciu ulic możecie przeczytać także TUTAJ.

SOBOTA

W sobotę od godz. 6:00 zostanie zamknięta al. Kopisto. Do 11:30 pas po stronie Uniwersytetu Rzeszowskiego, do 14:00 pas po stronie Urzędu Skarbowego.

W godz. 11:30-12:30 zamknięty zostanie Most Zamkowy oraz ul. Kilara (stronie Hali na Podpromiu), ul. Hetmańska (od Pl. Śreniawitów do skrzyżowania z ul. Wincentego Pola),

Linia nr 2 – (kier. Kard. K. Wojtyły) w godz. ok. 6.00 – 11.30 i ok. 12.30 – 14.00 do Kilara trasą bez zmian, następnie Podwisłocze, Powst. W-wy do Sikorskiego i dalej trasą bez zmian, w godz. ok. 11.30 – 12.30 do Lisa Kuli trasą bez zmian następnie Dąbrowskiego, W. Pola, Powst. W-wy do Sikorskiego i dalej trasą bez zmian, w godz. ok. 6.00 – 11.30 (kier. Bł. Karoliny); do Sikorskiego trasą bez zmian, następnie Powst. W-wy, Podwisłocze do Kilara i dalej trasą bez zmian.

Linia nr 11 w godz. ok. 6.00 – 14.00 (kier. Niepodległości); do Powst. W-wy stadion trasą bez zmian, następnie prosto do Rejtana, Niepodległości. w godz. ok. 6.00 – 11.30 (kier. Potockiego); Niepodległości, Rejtana, Powst. W-wy i dalej trasą bez zmian.

Linia nr 26 – w godz. ok. 6.00 – 11.30 i ok. 12.30 – 14.00 (kier. Cienista); do Powst. W-wy stadion trasą bez zmian, następnie prosto do Rejtana, Niepodległości i dalej trasą bez zmian, w godz. ok. 6.00–11.30 (kier. Krakowska); do Niepodległości trasą bez zmian, następnie Rejtana, Powst. W-wy, Hetmańską i dalej trasą bez zmian,- w godz. ok. 11.30 – 12.30 (kier. Cienista); do Lisa Kuli trasą bez zmian, następnie Dąbrowskiego, W. Pola, Hetmańską, Powst. W-wy, Rejtana do Niepodległości i dalej trasą bez zmian. (kier. Krakowska); do Hetmańskiej (stadion), W. Pola, Dąbrowskiego, Lisa Kuli i dalej trasą bez zmian.

Linie nr 10 i 31 w godz. ok. 11.30 – 12.30 (kier. Sikorskiego); do Szopena trasami bez zmian, następnie Kilara, Dąbrowskiego, W. Pola, Hetmańską, Powst. W-wy stadion i dalej trasami bez zmian. Powrót trasami bez zmian.

Linie nr 5, 6, 7, 12, 13 i 37 w godz. ok. 11.30 – 12.30 (kier. Nowe Miasto) do Kilara trasami bez zmian, następnie Dąbrowskiego, W. Pola, Hetmańską i dalej trasami bez zmian. Powrót do Hetmańskiej (stadion) trasami bez zmian, następnie W. Pola, Dąbrowskiego, Szopena (obok Zamku) z pominięciem Kilara i dalej trasami bez zmian.

Linie nr 8 i 34 w godz. ok. 11.30 – 12.30 (kier. Nowe Miasto) do Lisa Kuli trasami bez zmian, następnie Dąbrowskiego, W. Pola, Hetmańską i dalej trasami bez zmian. Powrót do Hetmańskiej (stadion) trasami bez zmian, następnie W. Pola, Dąbrowskiego, Lisa Kuli i dalej trasami bez zmian.

NIEDZIELA

Z kolei w niedzielę w godz. 5:30-16:30 zostanie zamknięta al. Kopisto w obu kierunkach, od 6:00 do 15:30 – ulice Podwisłocze, Kwiatkowskiego (prawy pas w stronę Jana Pawła II) oraz w godz. 8:00-15:30 ulice zamknięte Szopena, Targowa i Kilara.

W związku z tym zmienią się kursy następujących linii:

Linia nr 2 – (kier. Kard. K. Wojtyły); do Lisa Kuli trasą bez zmian, następnie Hetmańską, Powst. W-wy do Sikorskiego i dalej trasą bez zmian. Powrót trasą: do Sikorskiego bez zmian, następnie Powst. W-wy, Hetmańską, Lisa Kuli i dalej trasą bez zmian.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Linia nr 5 (kier. Matysówka); do Bardowskiego trasą bez zmian, następnie Pl. Wolności, Cieplińskiego, Lisa Kuli do Hetmańskiej i dalej trasą bez zmian. Powrót trasą: Matysówka do Hetmańskiej bez zmian, następnie Lisa Kuli, Cieplińskiego, Piłsudskiego, Dworzec PKP, Siemieńskiego i dalej trasą bez zmian.

Linia nr 6 (kier. Słocińska); do Krakowskiej trasą bez zmian, następnie Cieplińskiego, Lisa Kuli, Hetmańską i dalej trasą bez zmian. Powrót trasą: do Hetmańskiej bez zmian, następnie Lisa Kuli, Cieplińskiego, Piłsudskiego i dalej trasą bez zmian.

Linia nr 7 (kier. Siedliska); Pl. Kilińskiego, Pl. Wolności (galeria), Cieplińskiego, Lisa Kuli, Hetmańską, Powst. W-wy do Sikorskiego, Strażacką, Miłą, Gościnną do Jana Pawła II i dalej trasą bez zmian. Powrót trasą: do Hetmańskiej bez zmian, następnie Lisa Kuli, Cieplińskiego, Piłsudskiego, Dworzec PKP.

Linia nr 10 (kier. Łukasiewicza); do Mochnackiego trasą bez zmian, następnie Lisa Kuli, Hetmańską, Powst. W-wy i dalej trasą bez zmian. Powrót trasą: do Powst. W-wy trasą bez zmian, następnie Hetmańską, Lisa Kuli, Mochnackiego i dalej trasą bez zmian.

Linia nr 11 (kier. Niepodległości); do Powst. W-wy stadion trasą bez zmian, następnie prosto do Rejtana, Niepodległości. Powrót trasą: Niepodległości, Rejtana, Powst. W-wy i dalej trasą bez zmian.

Linia nr 12 (kier. Budziwojska); do Bardowskiego trasą bez zmian, następnie Pl. Wolności, Cieplińskiego, Lisa Kuli, Hetmańską, Powst. W-wy do Sikorskiego, Strażacką, Miłą, Gościnną do Jana Pawła II i dalej trasą bez zmian. Powrót trasą: do Hetmańskiej bez zmian, następnie Lisa Kuli, Cieplińskiego, Piłsudskiego, Dworzec PKP, Siemieńskiego i dalej trasą bez zmian.

Linia nr 13 (kier. Niepodległości); do Marszałkowskiej trasą bez zmian, następnie Cieplińskiego, Lisa Kuli, Hetmańską i dalej trasą bez zmian. Powrót trasą: do Hetmańskiej trasą bez zmian, następnie Lisa Kuli, Cieplińskiego, Marszałkowską i dalej trasą bez zmian.

Linia nr 26 (kier. Cienista); do Powst. W-wy stadion trasą bez zmian, następnie prosto do Rejtana, Niepodległości i dalej trasą bez zmian. Powrót trasą: do Niepodległości bez zmian, następnie Rejtana, Powst. W-wy, Hetmańską i dalej trasą bez zmian.

Linia nr 31 (kier. Sikorskiego); do Marszałkowskiej trasą bez zmian, następnie, Cieplińskiego, Lisa Kuli, Hetmańską, Powst. W-wy, Sikorskiego, Strażacką do Miłej. Powrót trasą: do Powst. W-wy trasą bez zmian, następnie Hetmańską, Lisa Kuli, Cieplińskiego do Marszałkowskiej i dalej trasą bez zmian,

Linia nr 37 (kier. Przylasek); do Marszałkowskiej trasą bez zmian, następnie Cieplińskiego, Lisa Kuli, Hetmańską i dalej trasą bez zmian. Powrót trasą: do ul Hetmańskiej bez zmian, następnie Lisa Kuli, Cieplińskiego, Marszałkowską i dalej trasą bez zmian.

Ponadto, w niedzielę wystąpią utrudnienia w ruchu drogowym na al. Powstańców Warszawy (od Stadionu Miejskiego), al. Dąbrowskiego, ul. Lisa Kuli, al. Cieplińskiego, al. Piłsudskiego, Pl. Wolności.

Na wspomnianych ulicach będzie zajęty prawy pas przez biegaczy. Autobusy będą jechać lewym pasem ruchu z obowiązkiem zatrzymywania się na wysokości zatok przystankowych.

Przejazd przez Pl. Śreniawitów (Lisa Kuli – Hetmańska) odbywać się będzie tylko dla autobusów. Na odcinkach nieobjętych objazdami obowiązują czasy odjazdów według rozkładu jazdy, natomiast na trasach objazdów obowiązują wszystkie przystanki.

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama