Reklama

Specjalna nagroda od prezydenta i rektora dla Aleksandra Śliwki i piłka z podpisem siatkarza, którą uczelnia przekaże na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy – tak Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie rozpoczęła nowy rok akademicki.

 

Osiągnięcia sportowe Aleksandra Śliwki, złotego medalisty Mistrzostw Świata w Siatkówce 2018 w Turynie i byłego zawodnika Asseco Resovii, zostały uhonorowane specjalną nagrodą prezydenta i rektora, przyznaną po raz pierwszy w historii uczelni.

23-letni Aleksander Śliwka studiuje na kierunku turystyka i rekreacja WSIiZ, gdzie pisze pracę licencjacką na temat zasad żywienia i przygotowania hoteli dla siatkarzy w trakcie sezonu ligowego.

Podczas inauguracji roku akademickiego na WSIiZ „złoty” siatkarz podpisał i wręczył piłkę, którą władze uczelni przekażą na licytację Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Goście uroczystości ten gest nagrodzili długimi brawami.

Prof. Tadeusz Pomianek, prezydent WSIiZ, pogratulował siatkarzowi złotego medalu, a wszystkim gościom przypomniał, że poza Śliwką rzeszowską uczelnię ukończył także Piotr Nowakowski i Fabian Drzyzga, który znalazł na uczelni również żonę.

Ten sportowy akcent poprzedziło tradycyjne inauguracyjne przemówienie dr Wergiliusza Gołąbka, rektora WSIiZ. Zachęcał on studentów do indywidualnego rozwoju, poszukiwania własnej drogi, zadawania pytań o sens i szukania odpowiedzi, przestrzegał przed kroczeniem ścieżkami wyznaczonymi przez modnych w obecnych czasach, ale nie mających wiele do zaoferowania, idoli.

– Jakie będą elity, takie będą „masy” – powiedział dr Gołąbek.

Tegoroczny rok akademicki w środę (3 października) rozpoczęło blisko 6 tys. studentów
na ponad 20 kierunkach, w tym około 1,3 tys. studentów zagranicznych z 40 krajów świata, nawet tak odległych, jak Zimbabwe, Kenia, Jemen, Rwanda, Nepal czy Wietnam. Znaczna część z nich studiować będzie w języku angielskim.

W tym roku nowością na studiach I stopnia jest projektowanie gier komputerowych na kierunku grafika komputerowa i produkcja multimedialna oraz programowanie zaawansowane na kierunku informatyka, jako odrębne ścieżki kształcenia. Na studiach II stopnia został otwarty nowy kierunek – zarządzanie.

Podczas uroczystości inauguracyjnej przedstawiony został także nowatorski program stypendialny School of Leaders, kierowany do najzdolniejszych studentów wszystkich kierunków, form i stopni kształcenia. Osoby objęte SoL będą studiowały zupełnie za darmo! – uczelnia opłaca czesne. Celem tego programu jest wspieranie najzdolniejszych studentów w rozwoju naukowym oraz kształtowanie postaw i umiejętności liderskich.

Oprac. (jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama