Zdjęcie: Paula Rzońca / Facebook.com / Autobusy obsługiwane przez MPK Rzeszów

Pierwszy w tym roku kurs linii „Zobacz Rzeszów” przeszedłby bez większego echa, gdyby nie postawa kierowcy MPK. Pasażerowie autobusu nagrodzili go brawami. 

Linia „Zobacz Rzeszów” zainaugurowała 3 maja podczas Święta Paniagi. Przypomnijmy, z okna autobusu mieszkańcy przez kilkadziesiąt minut w każdą niedzielę mogą oglądać najważniejsze inwestycje w Rzeszowie i miejskie atrakcje. Tradycyjnie podczas inauguracyjnego kursu w rolę przewodnika wcielił się Marek Ustrobiński, wiceprezydent Rzeszowa, odpowiedzialny w mieście za inwestycje.

O tym, jak wyglądał majówkowy kurs, poinformował nas jeden z naszych Czytelników, który miał okazję uczestniczyć w wycieczce. I nie chodzi o to, co pasażerowie zobaczyli na trasie, bo ta przebiegała bardzo spokojnie i bez problemów. Co ważne w tym przypadku, inauguracyjny kurs był realizowany przez 18-metrowego przegubowca firmy Solaris. To pierwszy z 30 takich pojazdów, które w tym roku wyjadą na rzeszowskie ulice. 

Relacja naszego Czytelnika: „Pod koniec trasy autobus wjechał w ulicę Szopena, aby pasażerowie mogli zobaczyć fontannę multimedialną, a wiceprezydent Marek Ustrobiński opowiedział o tej inwestycji. Przy próbie wyjazdu z ulicy Szopena pojawił się problem, ponieważ źle zaparkowany samochód zablokował miejsce, które było przeznaczone do nawrotu autobusu”. 

W tym czasie plac Śreniawitów był zamknięty z powodu remontu i przejazd dalej wzdłuż ulicy Szopena stał się niemożliwy. Autobus, żeby wyjechać, musiał zawrócić na wysokości alei Pod Kasztanami. Tam pojawił się jednak kolejny problem. Manewr kierowcy autobusu MPK uniemożliwił źle zaparkowany samochód. 

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

„Kierowca musiał wycofać od alei Lubomirskich aż do ulicy Kilara. Był to bardzo trudny i prawie niemożliwy do wykonania manewr, ponieważ na ulicy Szopena były zaparkowane samochody oraz sprzęt drogowców remontujących plac Śreniawitów, a autobus jest przegubowy i ma długość aż 18 metrów” – przypomina nasz Czytelnik. 

I chwali kierowcę MPK. „Wykazał się wielkimi umiejętnościami oraz niemałym doświadczeniem w prowadzeniu autobusów i przy pomocy Straży Miejskiej cały manewr przebiegł bardzo sprawnie i bez żadnych uszkodzeń. Kierowca został nagrodzony przez pasażerów gromkimi brawami oraz pochwalony przez wiceprezydenta Ustrobińskiego w obecności pasażerów” – podkreśla pasażer „Zobacz Rzeszów”.

„Przez taką postawę kierowcy i zaprezentowane przez niego umiejętności pokazały, że w MPK Rzeszów pracują bardzo doświadczeni i wykazujący się dużymi umiejętnościami prowadzenia autobusów kierowcy” – zaznacza w liście Czytelnik. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama