Zdjęcie: materiały organizatorów

Wkrótce rozpocznie się walka o medale CANAL+ online Indywidualnych Mistrzostw Polski na żużlu. Inauguracja 8 czerwca w Rzeszowie. Tytułu mistrzowskiego będzie bronił Bartosz Zmarzlik. Rozpoczęła się sprzedaż biletów.

Tegoroczna rywalizacja, podobnie jak w ubiegłym sezonie, toczyć się będzie w ramach cyklu, składającym się z trzech turniejów. Oprócz Rzeszowa, pozostałe lokalizacje finałów to Piła (16 lipca) i Krosno (30 lipca).

Pierwsze zawody tej rangi w Rzeszowie odbyły się już w 1956 roku i co ciekawe, wtedy też o podziale medali decydowały trzy rundy. Jedną z nich rozegrano właśnie w Rzeszowie. Wówczas triumfatorem był Florian Kapała – zawodnik Kolejarza Rawicz.

Podobne zawody, ale już jako turnieje jednodniowe odbywały się w 1961 i 1962 roku. Wtedy Kapała, który wyraźnie upodobał sobie rzeszowski tor, dwa razy sięgnął po złoto.

We wrześniu ub. r. Finał 3 CANAL+ online IMP przyciągnął na trybuny stadionu przy Hetmańskiej 69 blisko 12 tys. kibiców. Zawody w Rzeszowie kończyły cykl, a po złoto sięgnął Bartosz Zmarzlik, który wyprzedził Dominika Kuberę i Janusza Kołodzieja.

Znamy już nazwiska 15 uczestników tegorocznego cyklu. Oprócz ubiegłorocznych medalistów, miejsca mieli zapewnione Maciej Janowski i Patryk Dudek (jako uczestnicy Speedway Grand Prix) i Mateusz Świdnicki (Młodzieżowy Indywidualny Mistrz Polski z ub.r.).

Ośmiu kolejnych zawodników wyłoniły zawody CANAL+ online IMP Texom Challenge w Grudziądzu. Są to: Piotr Pawlicki, Szymon Woźniak, Adrian Gała, Oskar Fajfer, Wiktor Jasiński, Wiktor Lampart, Kacper Woryna i Krzysztof Buczkowski.

Stałą „dziką kartę” na starty w cyklu otrzymał Jarosław Hampel. Pozycje rezerwowych obsadzili z kolei Wiktor Przyjemski oraz Mateusz Cierniak. Jeszcze w tym tygodniu poznamy też nazwisko zawodnika, który otrzyma jednorazową „dziką kartę” na start w zawodach.

Rozpoczęła się właśnie sprzedaż biletów online na IMP w Rzeszowie. Można je kupować na stronie internetowej bilety.speedwayevents.pl oraz w serwsie ebilet.pl.

Rodzaje i ceny biletów

VIP GOLD:

– normalny – 400 zł (w cenie wysokiej klasy catering – open bar z napojami alkoholowymi i niealkoholowymi, bufet ciepły i zimny, przekąski, desery, zestaw upominków, program zawodów, miejsce parkingowe, miejsce w sektorze VIP na tarasie nad parkiem maszyn lub siedzące na Trybunie Wschodniej w sektorach D0, E0 lub F0).

– ulgowy – 200 zł – dzieci i młodzież w wieku do 18 lat (w cenie wysokiej klasy catering – open bar z napojami niealkoholowymi, bufet ciepły i zimny, przekąski, desery, zestaw upominków, program zawodów, miejsce w sektorze VIP na tarasie nad parkiem maszyn lub siedzące na Trybunie Wschodniej w sektorach D0, E0 lub F0)

VIP SILVER:

– normalny – 250 zł (w cenie wysokiej klasy catering – open bar z napojami alkoholowymi (piwo, wino) i niealkoholowymi, bufet ciepły, przekąski, desery, program zawodów, miejsce parkingowe, miejsce siedzące na Trybunie Wschodniej w sektorach D0, E0 lub F0)

– ulgowy – 150 zł – dzieci i młodzież do 18 lat (w cenie wysokiej klasy catering – open bar z napojami niealkoholowymi, bufet ciepły i zimny, przekąski, desery, program zawodów, miejsce parkingowe, miejsce siedzące na Trybunie Wschodniej w sektorach D0, E0 lub F0)

Bilet Trybuna Główna (na linii start-meta):

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

– normalny – 70 zł

– ulgowy – 40 zł (młodzież szkolna w wieku 10-19 lat (roczniki urodzenia 2003-2012), studenci do lat 26, emeryci i renciści – obowiązują legitymacje)

– dziecięcy – 15 zł (dla dzieci urodzonych w 2014 r. i młodszych)

Bilet Trybuna Wschodnia:

– normalny – 50 zł

– ulgowy – 35 zł (młodzież szkolna w wieku 10-19 lat (roczniki urodzenia 2003-2012), studenci do lat 26, emeryci i renciści – obowiązują legitymacje)

– dziecięcy – 15 zł (dla dzieci urodzonych w 2014 r. i młodszych)

Bilet Trybuna Zachodnia:

– normalny – 50 zł

– ulgowy – 35 zł (młodzież szkolna w wieku 10-19 lat (roczniki urodzenia 2003-2012), studenci do lat 26, emeryci i renciści – obowiązują legitymacje)

– dziecięcy – 15 zł (dla dzieci urodzonych w 2014 r. i młodszych

Sprzedaż wejściówek prowadzona jest także w wybranych punktach stacjonarnych na terenie całego kraju, lista jest TUTAJ. W dniu zawodów, od godziny 15:00, bilety i programy będą dostępne także na stoiskach stacjonarnych wokół obiektu. Bilety obowiązują zarówno w wersji papierowej jak i elektronicznej (na urządzeniu mobilnym).

Organizatorzy przygotowali pulę bezpłatnych wejściówek dla kibiców niepełnosprawnych. Zgłoszenia należy przesyłać do 1 czerwca na adres: events@speedwayevents.pl, wpisując w temacie wiadomości „Bilet IMP Finał 1 Rzeszów”. Warunkiem otrzymania wejściówki będzie wysłanie kopii dokumentu, świadczącego o znacznym stopniu niepełnosprawności. Bezpłatny wstęp należy się zarówno osobie niepełnosprawnej, jak i jej opiekunowi. 

oprac. (pol)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama