Zdjęcie: materiały Speedway Events
Reklama

Najlepsi polscy żużlowcy w czwartek, 8 czerwca, będą po raz kolejny rywalizować w Rzeszowie. Na stadionie miejskim odbędą się pierwsze zawody tegorocznego cyklu Canal + online Indywidualnych Mistrzostw Polski na żużlu.

Stadion Miejski „Stal” będzie już po raz trzeci w ciągu niespełna roku areną zmagań najlepszych w Polsce żużlowców. We wrześniu ub. r. odbył się tu trzeci decydujący o tytule mistrzowskim turniej finałowy o tytuł Indywidualnego Mistrza Polski seniorów. Po złoto sięgnął Bartosz Zmarzlik, który wyprzedził Dominika Kuberę i Janusza Kołodzieja

W kwietniu rozegrano w Rzeszowie finał Mistrzostw Polski Par Klubowych, a już w czwartek, 8 czerwca, o godz. 19:00 rozpocznie się walka o medale Canal + online Indywidualnych Mistrzostw Polski na żużlu. Tegoroczna rywalizacja składa się z trzech turniejów. Oprócz Rzeszowa, pozostałe lokalizacje finałów to Piła (16 lipca) i Krosno (30 lipca).

Znamy już nazwiska uczestników cyklu. Miejsca mieli zapewnione Bartosz Zmarzlik, Maciej Janowski, Patryk Dudek i Mateusz Świdnicki. Ośmiu kolejnych zawodników wyłoniły zawody IMP Texom Challenge w Grudziądzu. Są to: Piotr Pawlicki, Szymon Woźniak, Adrian Gała, Oskar Fajfer, Wiktor Jasiński, Wiktor Lampart, Kacper Woryna i Krzysztof Buczkowski.

Stałą „dziką kartę” na starty w cyklu otrzymał Jarosław Hampel. Pozycje rezerwowych obsadzili z kolei Wiktor Przyjemski (zastąpił kontuzjowanego Dominika Kuberę) oraz Mateusz Cierniak. Znamy też nazwisko zawodnika, który otrzymał jednorazową „dziką kartę” na start w zawodach – to Marcin Nowak, zawodnik Texom Stali Rzeszów. 

– Wolałbym samodzielnie wywalczyć stałe miejsce w zmaganiach o tytuł mistrza Polski. Ale w sytuacji, gdy się to w tym roku nie udało, cieszę się, że będę mógł się pościgać z najlepszymi na rzeszowskim torze dzięki „dzikiej karcie” – mówi Marcin Nowak. – Mam nadzieję, że uda mi się trochę pomieszać szyki faworytom – dodaje.

Faworytem do wygranej całego cyklu jest Bartosz Zmarzlik, który broni tytułu mistrzowskiego. Aktualny Mistrz Świata zwyciężył w Rzeszowie przed rokiem, a w tym sezonie imponuje formą, będąc aktualnym liderem cyklu indywidualnych mistrzostwa świata i jednym z czołowych zawodników żużlowej ekstraligi.

Organizację tegorocznych zawodów wspiera miasto Rzeszów. – Niezwykle mocna stawka uczestników turnieju gwarantuje kibicom mnóstwo sportowych emocji – mówi Krystyna Stachowska, wiceprezydent Rzeszowa, odpowiedzialna za miejski sport. Bilety na IMP w Rzeszowie można kupować na stronie bilety.speedwayevents.pl oraz w serwisie ebilet.pl.

Rodzaje i ceny biletów

VIP GOLD:

– normalny – 400 zł (w cenie wysokiej klasy catering – open bar z napojami alkoholowymi i niealkoholowymi, bufet ciepły i zimny, przekąski, desery, zestaw upominków, program zawodów, miejsce parkingowe, miejsce w sektorze VIP na tarasie nad parkiem maszyn lub siedzące na Trybunie Wschodniej w sektorach D0, E0 lub F0).

– ulgowy – 200 zł – dzieci i młodzież w wieku do 18 lat (w cenie wysokiej klasy catering – open bar z napojami niealkoholowymi, bufet ciepły i zimny, przekąski, desery, zestaw upominków, program zawodów, miejsce w sektorze VIP na tarasie nad parkiem maszyn lub siedzące na Trybunie Wschodniej w sektorach D0, E0 lub F0)

VIP SILVER:

– normalny – 250 zł (w cenie wysokiej klasy catering – open bar z napojami alkoholowymi (piwo, wino) i niealkoholowymi, bufet ciepły, przekąski, desery, program zawodów, miejsce parkingowe, miejsce siedzące na Trybunie Wschodniej w sektorach D0, E0 lub F0)

– ulgowy – 150 zł – dzieci i młodzież do 18 lat (w cenie wysokiej klasy catering – open bar z napojami niealkoholowymi, bufet ciepły i zimny, przekąski, desery, program zawodów, miejsce parkingowe, miejsce siedzące na Trybunie Wschodniej w sektorach D0, E0 lub F0)

Bilet Trybuna Główna (na linii start-meta):

– normalny – 70 zł

– ulgowy – 40 zł (młodzież szkolna w wieku 10-19 lat (roczniki urodzenia 2003-2012), studenci do lat 26, emeryci i renciści – obowiązują legitymacje)

– dziecięcy – 15 zł (dla dzieci urodzonych w 2014 r. i młodszych)

Bilet Trybuna Wschodnia:

– normalny – 50 zł

– ulgowy – 35 zł (młodzież szkolna w wieku 10-19 lat (roczniki urodzenia 2003-2012), studenci do lat 26, emeryci i renciści – obowiązują legitymacje)

– dziecięcy – 15 zł (dla dzieci urodzonych w 2014 r. i młodszych)

Bilet Trybuna Zachodnia:

– normalny – 50 zł

– ulgowy – 35 zł (młodzież szkolna w wieku 10-19 lat (roczniki urodzenia 2003-2012), studenci do lat 26, emeryci i renciści – obowiązują legitymacje)

– dziecięcy – 15 zł (dla dzieci urodzonych w 2014 r. i młodszych

Sprzedaż wejściówek prowadzona jest także w wybranych punktach stacjonarnych na terenie całego kraju, lista jest TUTAJ. W dniu zawodów, od godziny 15:00, bilety i programy będą dostępne także na stoiskach stacjonarnych wokół obiektu. Bilety obowiązują zarówno w wersji papierowej jak i elektronicznej (na urządzeniu mobilnym).

Organizatorzy przygotowali pulę bezpłatnych wejściówek dla kibiców niepełnosprawnych. Zgłoszenia należy przesyłać do 1 czerwca na adres: events@speedwayevents.pl, wpisując w temacie wiadomości „Bilet IMP Finał 1 Rzeszów”. Warunkiem otrzymania wejściówki będzie wysłanie kopii dokumentu, świadczącego o znacznym stopniu niepełnosprawności. Bezpłatny wstęp należy się zarówno osobie niepełnosprawnej, jak i jej opiekunowi. 

oprac. (pol, ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama