Zdjęcie: Jarosław Pabijan / materiały organizatorów

Drugi raz z rzędu, a trzeci w historii, Rzeszów będzie gościł najlepszych żużlowców świata w zmaganiach na długim torze. Zawody odbędą się 28 sierpnia (sobota) na Stadionie Miejskim. Ruszyła sprzedaż biletów. 

W Rzeszowie odbędzie się druga runda FIM Long Track World Championship Final. To cykl walki o medale Indywidualnych Mistrzostw Świata w tej odmianie żużla. Zawody na stadionie przy ulicy Hetmańskiej odbędą się 28 sierpnia, początek o godz. 13:30. 

Żużlowcy, rywalizujący o tytuł mistrzowski, mają już za sobą pierwszą odsłonę rywalizacji, która odbyła się 13 lipca we francuskim Marmande. Zwyciężył mistrz świata sprzed dwóch lat – Francuz Dimitri Berge, wyprzedzając Holendrów – Romano Hummela i Theo Pijpera. Dopiero jedenasty był obrońca tytułu – Niemiec Lukas Fienhage.  

Teraz druga odsłona walki o medale odbędzie się 28 sierpnia w Rzeszowie, a kolejne dwie – 4 września w Morizes (Francja) oraz 19 września w Herxheim (Niemcy).

W stolicy Podkarpacia, obok stałych uczestników cyklu, pojedzie najprawdopodobniej także – z dziką kartą – reprezentant naszego kraju. Do reprezentacji Polski na długim torze powołani zostali Stanisław Burza, Adam Skórnicki i Marcin Sekula. Największe szanse na występ ma ten pierwszy, który przed rokiem na rzeszowskim torze zajął trzecie miejsce.

Żużlowe ściganie na długich torach różni się od rywalizacji na klasycznych owalach. Motocykle są nieco większe i wyposażone w skrzynie biegów, rozwijają przez to wyższe wartości prędkości. W jednym wyścigu startuje 5 zawodników, którzy mają do przejechania po 4 okrążenia. Za I miejsce przyznaje się 4 pkt, za II – 3 pkt, za III – 2 pkt, za IV – 1 pkt, za V – 0 pkt. Obowiązuje pięć kolorów kasków – żółty, biały, czerwony, niebieski i zielony.

Zawody w Rzeszowie składać się będą z 15 wyścigów fazy zasadniczej, dwóch półfinałów i finału. Zwycięzca zdobędzie 21 punktów do klasyfikacji generalnej, za drugie miejsce na podium zdobywa się 19 pkt, za trzecie 17, za czwarte – 15, a za piąte 13. Kolejne pozycje są niżej punktowane, odpowiednio – 11, 10, 9, 8, 7, 5, 4, 3, 2, 1 i 0 pkt.

Suma z czterech turniejów ułoży ostateczną klasyfikację tegorocznych mistrzostw świata.

Jakie ceny biletów? 

Rozpoczęła się sprzedaż biletów na FIM Long Track World Championship Final w Rzeszowie. Można je kupować przez internet na bilety.speedwayevents.pl oraz w serwisie ebilet.pl.

– Bilety VIP: normalny – 250 zł (miejsce w sektorze VIP, miejsce parkingowe, wysokiej klasy catering, program zawodów, zestaw upominków), ulgowy 100 zł (do 18. roku życia, miejsce w sektorze VIP, wysokiej klasy catering, program zawodów, zestaw upominków). 

– Trybuna Główna (na linii start-meta): normalny – 40 zł, ulgowy – 25 zł (dzieci i młodzież w wieku 10-19 lat, studenci, emeryci i renciści – wstęp na podstawie legitymacji), dziecięcy – 5 zł (dla dzieci w wieku 0-9 lat, czyli urodzonych w roku 2012 i młodszych)

– Trybuna Wschodnia i Zachodnia – normalny – 25 zł, ulgowy – 15 zł (dzieci i młodzież w wieku 10-19 lat, studenci, emeryci i renciści – wstęp na podstawie legitymacji), dziecięcy – 5 zł (dla dzieci w wieku 0-9 lat, czyli urodzonych w 2012 roku i młodszych).

Przygotowano pulę bezpłatnych wejściówek dla kibiców niepełnosprawnych. Chętne osoby mogą się zgłaszać do 22 sierpnia, pisząc na adres: events@speedwayevents.pl, temat wiadomości „Bilet Długi Tor”. Warunkiem otrzymania wejściówki jest wysłanie kopii dokumentu, świadczącego o znacznym stopniu niepełnosprawności.

Bezpłatny wstęp należy się zarówno osobie niepełnosprawnej, jak i jej opiekunowi. 

Zawody będą rozgrywane zgodnie z obowiązującymi obostrzeniami sanitarnymi. Trybuny mogą być wypełnione w 50 procentach. Do limitu nie wliczają się osoby zaszczepione pełną dawką szczepionki przeciwko COVID-19).

Oprac. (ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama