Zdjęcie: screen z oficjalne wideo

Klub Pod Palmą to rzeszowski przystanek na trasie koncertowej ShataQS. Właśnie ukazał się jej najnowszy krążek

„Weda” to trzeci autorski krążek ShataQS. Premiera odbyła się 20 stycznia. 

–  W pewnym sensie domyka moją kilkuletnią podróż. Kiedy człowiek życzy sobie zmiany, wszechświat organizuje wszelkie okoliczności, by tych zmian dokonać. Od człowieka jednak zależy czy zauważy znaki, sygnały i będzie wystarczająco odważny, żeby z nich skorzystać, bo zmiany nie bywają łatwe – mówi artystka. 

Podobnie jak „Fenix”, płyta „Weda” napisana jest w języku polskim i w przyjaznym dla człowieka stroju 432 Hz. Jej muzyczną podstawą są akustyczne brzmienia i kompozycje wrocławskiego gitarzysty i producenta Maćka Czemplika, który podobnie jak przy produkcji „Fenixa” bardzo czule otulił treści „Wedy” swoimi aranżacjami.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Na płycie można też usłyszeć głosy wyjątkowych wokalistów: Michała Rudasia, o wyrazistej barwie i nietypowym słowiańsko-hinduskim zaśpiewie oraz Kasi „Pakosy” Pakowskiej, o ujmującym jasnym brzmieniu, znanej z wrocławskiej grupy Kosy złożonej z czterech pięknych głosów, połączonych w pieśniach z Dolnego Śląska.

Na kontrabasie gra wrocławski opowiadacz dźwiękiem i groovem Bartek Chojnacki, na perkusji Edward „Eddy” Poliński  oraz Maciej Henel-Celis, a na perkusjonaliach Tomas Celis Sanchez. Przy produkcji płyty uczestniczył także Leszek Możdżer, który swoim brzmieniem, wyczuciem i wyobraźnią muzyczną dopowiada treść kilku utworów dopełniając tym pięknie cały album.  

Pod pseudonimem ShataQS kryje się Małgorzata Kuś. Muzyczne korzenie artystki rozwijały się nie tylko w Polsce, ale i w Azji oraz Nowym Yorku, w którym spędziła 5 lat, doskonaląc warsztat wokalny. Jej kompozycje przesiąknięte są brzmieniami soul’u, blues’a, jazz’u i funk’u.

Współpracowała z Shaila Jordan, Iwawo Furusawa, brała udział w produkcji „Tribute to Michael Jackson” z udziałem Jackson5, Macy Gray i Judith Hill na tokijskim stadionie Jojogi. W 2001 roku wygrała finał „Szansy na Sukces”, a w 2011 r. wystąpiła w pierwszej edycji programu „The Voice of Poland”.

W niedzielę, 29 stycznia, ShataQS zaśpiewa w rzeszowskim klubie Pod Palmą. Koncert rozpocznie się o godz. 18:00. 

– Usłyszymy premierowe utwory z nowego albumu „Weda”. Oprócz nowych kompozycji, nie zabraknie też najważniejszych utworów z płyty Fenix. Przed nami magiczne wieczory pełne wzruszeń, emocji i kojących rytmów – zachęcają organizatorzy.  

Mieliśmy dla Was cztery podwójne zaproszenia. Aby je otrzymać, wystarczyło prawidłowo odpowiedzieć na pytanie: w którym roku został wydany album „Fenix”? Na odpowiedzi czekaliśmy do soboty, 28 stycznia, do godz. 9:00.

Prawidłowa odpowiedź to: rok 2019. Podwójne zaproszenia utrzymują: Michał Łukasik, Adrian Pinkowicz, Krzysztof Gugała i Paulina Borowiec. Gratulujemy! 

(la)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama