Zdjęcie: Sebastian Stankiewicz / Rzeszów News

Rodzinne warsztaty ruchowe, silent disco, spektakl teatralny – to atrakcje trzech lipcowych wydarzeń w Rzeszowskich Piwnicach. Pierwsze w niedzielę, 10 lipca.  

10, 15 i 24 lipca zaplanowano wydarzenia z programu „Integracja. Kultura. Pokolenia. Miasto. Miejsce – cykl wydarzeń z Funduszami Unijnymi”. Jego celem jest integracja dzieci i młodzieży z Polski i Ukrainy. To ostatnie bezpłatne atrakcje całego przedsięwzięcia, które trwa od 22 maja. Dotychczas odbyło się 12 wydarzeń, m.in. warsztaty ceramiki, plener i spacer fotografii „Oko na miasto” i warsztaty dźwiękowe „MIASTOdźwięki”.

W najbliższą niedzielę (10 lipca) o godz. 10:00 w Rzeszowskich Piwnicach rozpoczną się  rodzinne warsztaty ruchowe. Na zajęciach dzieci będą odkrywać możliwości drzemiące we wspólnej zabawie i najprostszych przedmiotach. Ćwiczenia rozwiną motorykę małą oraz koordynację ruchową dziecka. Warsztaty poprowadzi Natalia Koza, na co dzień związana z Teatrem „Maska” w Rzeszowie. Darmowe wejściówki na wydarzenie do pobrania TUTAJ.

W kolejny zaś piątek (15 lipca) w godz. 18:00-22:00 na skwerze kultury, tuż nad Rzeszowskimi Piwnicami, odbędzie się silent disco, czyli cicha dyskoteka. Uczestnicy będą mogli skorzystać z 400 słuchawek oraz 3 kanałów prezentujących zupełnie inny styl muzyki. Ta edycja silent disco będzie oryginalna, ponieważ uczestnicy zatańczą do najlepszych przebojów polskiej i ukraińskiej sceny muzycznej. 

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

24 lipca (niedziela) o  17:00, także na skwerze kultury, Teatr Rawa z Katowic zaprezentuje sztukę „MOMO”. To inscenizacja kultowej powieści dziecięcej „Momo albo Osobliwa historia o złodziejach czasu i dziewczynce, która odzyskała dla ludzi skradziony im czas”. Autorką powieści jest Michaela Ende. Opowiada historię dziewczynki, która pewnego dnia przybywa do zapomnianej dzielnicy wielkiego miasta i zamieszkuje ruiny starego amfiteatru.

Momo, bo tak brzmi jej imię, ma niezwykły dar rozwiązywania problemów i łagodzenia sporów. Dorośli mieszkańcy dzielnicy przychodzą do niej z trapiącymi ich zagadnieniami, a ona daje im swój czas, wysłuchując w milczeniu. Momo zna najlepsze zabawy, do których właściwie niczego nie potrzeba, prócz wyobraźni. Spektakl trwa 55 minut. 

oprac. (ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama