Zdjęcie: Materiały Zarządu Zieleni Miejskiej w Rzeszowie

Jeszcze w czerwcu mają się rozpocząć prace związane z budową integracyjnego placu zabaw w parku na osiedlu Kmity w Rzeszowie. 

Budowę integracyjnego placu zabaw wywalczyli mieszkańcy osiedla w ubiegłorocznym Rzeszowskim Budżecie Obywatelskim. Plac zabaw do użytku ma zostać oddany we wrześniu. Wykona go firma Kris-Bud z Jasienicy Rosielnej za 953,4 tys. zł. 

– Miejsce aktywnego wypoczynku będzie przeznaczone zarówno dla dzieci pełno, jak i niepełnosprawnych. Ponadto, o powstanie także ogród sensoryczny, w którym znajdzie się wiele gatunków roślin o zróżnicowanym zapachu, na czym skorzystają także seniorzy – mówi Agnieszka Siwak-Krzywonos z biura prasowego Urzędu Miasta Rzeszowa. 

Na placu zabaw stanie m.in. tzw. zestaw integracyjny, gdzie schodki będą zastąpione rampami, huśtawki dla niepełnosprawnych, karuzela integracyjna, która pozwoli na jednoczesne korzystanie jednej osobie na wózku i sześciu osobom na krzesełkach.

Powstanie także wspinaczka z wypustkami, pomost z barierkami, na którym będzie można ćwiczyć koordynację, czy tablica z okręgami, które będą służyć do ćwiczenia ramion. Na placu zabaw znajdzie się też stół do piłkarzyków, rowerek dla osób na wózkach, cymbałki, bębenki, dzwonki i trójkąty. Całość zostanie osłonięta sześcioma żaglami. 

W parku sensorycznym zostaną posadzone m.in. krwawnik kowniatkolistny i wełnisty, jasnota plamista, zawciąg nadmorski, bergenia sercowata, turzyca ptasie łapki, goździk siny, jałowiec łuskowaty, tawuła japońska czy brzoza pożyteczna. 

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama