Do 9 czerwca trwają zapisy na drugą edycję wycieczki edukacyjnej po Rzeszowie. Tym razem będzie można odwiedzić tereny strefy ekonomicznej Dworzysko.

Darmowy wyjazd organizuje studenckie Koło Naukowe Ekobiznes na Politechnice Rzeszowskiej wraz z Urzędem Miasta w Rzeszowie oraz Biurem Obsługi Inwestora.

– Chcemy udowodnić młodym ludziom, że warto pozostać w Rzeszowie, że są miejsca pracy, że potrzebni są młodzi, zdolni, ambitni ludzie, że Rzeszów cały czas się rozwija. Wielu młodych ludzi opuszcza Rzeszów, gdyż uważa, że nie ma tutaj co robić. Takimi inicjatywami chcemy udowodnić, że u nas dużo się dzieje, że cały czas przybywają nowi inwestorzy tworząc nowe miejsca pracy, jak np. Raben na Dworzysku, ale także np. Skyres w budowie – mówi Mateusz Kubicki ze studenckiego Koła Naukowego Ekobiznes.

Wycieczka edukacyjna do specjalnej strefy ekonomicznej Dworzysko odbędzie się 10 czerwca. Przeznaczona jest w szczególności dla młodych ludzi, studentów, uczniów i każdego zainteresowanego rozwojem Rzeszowa, a także dla każdego, kto wiąże swoją przyszłość ze stolicą Podkarpacia.

– Tematem spotkania będzie rozwój Rzeszowa, powstające nowe miejsca pracy, nowe inwestycje, nowi inwestorzy – wyjaśnia Mateusz Kubicki.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

W planie wycieczki są także rozmowy z przedstawicielami firmy Raben, która niedawno otworzyła w Dworzysku swoje centrum logistyczne. Aby wziąć udział w wycieczcie trzeba się na nią wcześniej zapisać.

Rejestracja trwa do 9 czerwca do godz. 20:00. W formularzu zgłoszeniowym można zadać także pytania, na które podczas wycieczki odpowiedzą przedstawiciele Politechniki Rzeszowskiej, urzędu miasta i Biura Obsługi Inwestora.

Link do formularza zgłoszeniowego dostępny jest TUTAJ. Zbiórka wycieczki o godz. 9:00 przed budynkiem Wydziału Zarządzania Politechniki Rzeszowskiej (budynek S), powrót ok. 13:00-14:00.

Studenci zapowiadają, że wycieczki edukacyjne będą organizowane cyklicznie co roku, w okolicach czerwca i maja.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama