Zdjęcie: kadr z trailera Ordonka
Reklama

Zabawna intrygami miłosna, która stawia też ważne pytania i spektakl o skomplikowanych losach Hanki Ordonówny, ikony polskiej przedwojennej piosenki. Teatr Bo Tak zaprasza na spektakle.

Hanka Ordonówna, legenda polskiej sceny, bohaterka wielkiego mezaliansu i kilku romansów. Mężczyźni kochali się w niej, a kobiety chciały być jak ona.

Pochodziła z biednego domu, wyszła za mąż za arystokratę, hrabiego Michała Tyszkiewicza. Zyskała ogromną popularność, kiedy w 1931 roku zaśpiewała „Miłość ci wszystko wybaczy”.

Jej historia to nie tylko scena lat 20. i 30., ale i tułaczka na obczyźnie, i pomoc najbardziej potrzebującym – polskim powojennym sierotom, i wreszcie długotrwała choroba zakończona przedwczesną śmiercią. 

W Teatrze Bo Tak, urok gwiazdy kabaretów przypomni Mariola Łabno-Flaumenhaft, która zaśpiewa także kilkanaście najsłynniejszych przebojów Ordonki w aranżacji Macieja Łukaszewicza. Partnerować jej będzie Robert Żurek w roli hrabiego Michała Tyszkiewicza.

Scenariusz spektaklu „Ordonka – Jeśli kochasz mnie” napisała Milena Tejkowska. Przedstawienie z muzyką na żywo trwa 1,5 godziny.

Śmiech wzbroniony

To z kolei spektakl komediowy. – Miłosna intryga, która nie tylko śmieszy, ale i stawia pytania, na które widz sam musi sobie odpowiedzieć – dodają twórcy.

Spektakl „Śmiech wzbroniony” Miro Gavrana wyreżyserował Henryk Adamek. W obsadzie: Joanna Baran-Marczydło, Marek Kępiński, Mariola Łabno-Flaumenhaft.

Pewien niemłody, niepiękny, niezamożny i nierozrzutny, by nie rzec nieszczodry przedstawiciel handlowy – Piotr, by nie być gorszy niż koledzy, by połechtać swe całkiem nieźle i tak się mające ego… postanawia mieć kochankę.

Kasia, młoda i ładna pani pedagog daje się mu uwieść. Dlaczego? Oto jest pytanie. Kiedy jednak kobieta podejmuje pracę jako psycholog w poradni dla małżeństw, a przy tym uświadamia sobie jak wygląda jej status kochanki skąpego i nudnego mężczyzny, zrywa z nim, co okazuje się być nie na rękę…

Joannie, pięknej, pewnej siebie żonie Piotra. Dlaczego? Rozwiązanie tej zagadki jest na deskach sceny Teatru BO TAK. 

„Ordonkę” i spektakl „Śmiech wzbroniony” można zobaczyć w sali widowiskowej WDK w Rzeszowie (ul. Okrzei 7). Pierwszy spektakl w sobotę, 21 stycznia, o godz. 15:45. Drugi w niedzielę, 22 stycznia, o godz. 17:00.

Bilety w cenie 60 i 70 zł, rezerwacje pod numerem telefonu: 790 446 600 lub na teatrbotak.pl/kup-bilet

Zdjęcie: materiały prasowe

(la)

redakcja@rzeszow-news.pl 

Reklama