Zdjęcie: Pixabay

Nowe miejsca postojowe, budowa pochylni i przebudowa istniejących, montaż balustrad – to część planowanych prac w trzech rzeszowskich szkołach. Dzięki nim, niepełnosprawnym uczniom łatwiej będzie się poruszać.

Inwestycje będą możliwe dzięki temu, że miasto zdobyło pieniądze (ponad 1,18 mln zł) z unijnego projektu „Dostępna szkoła”. Do łącznej kwoty ponad 1,4 mln zł na prace w szkołach, dochodzą jeszcze fundusze z budżetu państwa – 71,5 tys. zł. 

„Dostępna Szkoła” ma pomóc w likwidacji barier architektonicznych w szkołach, bo potrzeby dzieci z niepełnosprawnościami rosną. W Rzeszowie prace zaplanowano w trzech podstawówkach, w których są oddziały integracyjne: nr 16, 22 i 30. 

W tych szkołach będą m.in. oznakowane miejsca postojowe dla osób niepełnosprawnych, nowe i dodatkowe oświetlenia dojść do budynków, przebudowane i wybudowane pochylnie i balustrady, przebudowany zostaną schody oraz wyremontowane i przebudowane toalety.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

– Inwestycje mają być gotowe latem przyszłego roku. Trwa już przetarg na wybór wykonawcy – poinformował Artur Gernand z Kancelarii Prezydenta Rzeszowa. 

oprac. (ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama