Katedra Rusycystyki Uniwersytetu Rzeszowskiego zaprasza do udziału w IV Festiwalu Języka Rosyjskiego, który odbędzie się 28 lutego br. na Uniwersytecie Rzeszowskim.
Podczas festiwalu odbędą się konkursy dla uczniów i studentów z Podkarpacia: językowe (w języku rosyjskim) – dyktando dla uczniów-obcokrajowców (rodzimych użytkowników języka rosyjskiego) – szkoły podstawowe i średnie; test leksykalno-gramatyczny dla uczniów szkół średnich; test leksykalno-gramatyczny dla studentów Katedry Rusycystyki UR.
Obędzie się również konkurs wiedzy (test wyboru) “Życie i twórczość Aleksandra Puszkina” dla uczniów szkół podstawowych i średnich (w języku polskim) oraz konkurs piosenki rosyjskiej dla uczniów wszystkich typów szkół i studentów.
– Poza konkursami językowymi zapraszamy do wysłuchania wykładu, na degustację potraw kuchni rosyjskiej oraz prezentację działalności studenckiego Koła Naukowego Rusycystów – zachęca dr Maciej Ulita, rzecznik Uniwersytetu Rzeszowskiego.
Szczegółowy regulamin festiwalu znajdziecie TUTAJ, karta zgłoszeniowa dostępna jest TUTAJ lub na stronie Katedry Rusycystyki UR. Udział w festiwalu jest bezpłatny.
(ak)
redakcja@rzeszow-news.pl
Czytasz Rzeszów News? Twoje wsparcie pozwoli nam działać sprawniej.





![Groźny pożar na drodze wojewódzkiej. Ciężarówka z żywnością stanęła w płomieniach [ZDJĘCIA] pożar ciężarówki OSP Nawsie](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/02/pozar-ciezarowki-OSP-Nawsie-218x150.jpg)










![Podkarpackie Centrum Lekkiej Atletyki w Rzeszowie gotowe jesienią? Zobaczcie kulisy budowy [WIDEO]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/02/pcla-luty2026-mirbud-218x150.jpg)





![Rzeszowski talent błysnął na Rajdzie Barbórka. Adrian Rzeźnik piąty w kultowych zmaganiach [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2025/12/rajd-barborka-adrian-rzeznik-materialy-prasowe5-218x150.jpg)











![Żłobek na Kwiatkowskiego wkrótce zostanie otwarty. Tak wygląda w środku [WIDEO]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/02/gggg-218x150.jpg)

![Piękna zima i trudne warunki w Bieszczadach. Straż Graniczna i GOPR ćwiczyli na nartach [WIDEO, ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/02/strazgraniczna-gopr-zima2026-bieszczady-218x150.jpg)
![Zamek w Łańcucie otwiera sezon. Możecie już podziwiać turystyczną perełkę Podkarpacia [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/01/zamek-lancut-zima1-218x150.jpg)







