Zdjęcie: Materiały Rzeszowskiej Agencji Rozwoju Regionalnego
Reklama

Przedstawiciele polskiego rządu, reprezentanci samorządów, biznesmeni i eksperci poszczególnych dziedzin gospodarki będą gościć na IV Kongresie “Business Without Limits”, który w dniach 20-21 czerwca odbędzie się w G2A Arena w Jasionce k. Rzeszowa. Patronuje mu Rzeszów News. 

Dwudniowy Kongres Gospodarczy „Business Without Limits” to cykl debat o różnorodnej tematyce skupionych wokół problematyki gospodarczej i kluczowych, a zarazem aktualnych dla niej kwestii. To także wydarzenie o dużym znaczeniu dla południowo-wschodniej Polski.  Poprzednie edycje BWL odnosiły sukces, dzięki czemu wydarzenie na stałe wpisało się do kalendarza imprez biznesowych w Polsce.

W tym roku, z uwagi na 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości i drugą rocznicę funkcjonowania G2A Arena Centrum Wystawienniczo–Kongresowego Województwa Podkarpackiego, IV edycja Kongresu Business Without Limits będzie wyjątkowa. Te dwa jubileusze to doskonała okazja do podsumowań. Pretekst do diagnozy kondycji polskiej gospodarki w odniesieniu do przeszłości i początków funkcjonowania II Rzeczpospolitej.

Ale Kongres BWL to nie tylko spojrzenie na historię Rzeczypospolitej w kontekście gospodarczo-biznesowym oraz podsumowanie dwuletniej działalności G2A Arena jako inicjatora życia biznesowego w regionie. To przede wszystkim spojrzenie w przyszłość, by na podwalinach historii na czas dostrzec wyzwania, jakie czekają region oraz biznes na skalę krajową.

Po raz kolejny w Jasionce odbywać się będą dyskusje o ważnych kwestiach dla przedsiębiorców, polityków, samorządowców, analityków i mediów.

Dwudniowy Kongres BWL to niezależne prezentacje, konferencje i debaty panelowe poukładane w pięciu tematycznych blokach: „100 lat polskiej gospodarki – diagnoza, filary, kierunek rozwoju”, „Polski system finansowy”; „Nauka–Biznes–Innowacje”; „Infrastruktura i budownictwo”;„Energetyka i obronność”.

Jeden z wiodących tematów kongresu dotyczyć będzie sektora B+R w Polsce i na świecie. W dyskusji na ten temat udział wezmą m.in. Marta Półtorak, prezes  Marma Polskie Folie; Rafał Kalisz, wiceprezes FIBRAIN; Serge Ferre, były prezes Nokia Europe, czy Tomasz Stypułkowski, prezes Instytutu Innowacji i Technologii Politechniki Białostockiej.

Ponadto wśród prelegentów pojawią się m.in. Gheorghe Marian Cristescu, prezes Chopin Airport Development, dr Stanisław Kluza, minister finansów w 2006 r., prof. Antoni Stasch – przewodniczący Rady Naukowej Europejskiego Klubu Biznesu; Krzysztof Sadecki, redaktor naczelny magazynu Businessman Today i Ambasador Dobrej Woli w Międzynarodowej Komisji Praw Człowieka.

Do Jasionki przyjadą też Lucjusz Nadbereżny, prezydent Stalowej Woli; Artur Komorowski; naczelnik Kancelarii Prezydenta Przemyśla; prof. Grzegorz Budzik, prorektor ds. nauki Politechniki Rzeszowskiej; Krzysztof Malicki, prezes Excento; Daniel Dereniowski, prezes Podkarpackiej Koalicji Star-upów; Michał Abramczyk, współzałożyciel Domu Maklerskiego Michael Ström, czy Machał Czechowski, współzałożyciel NoaTech.

Stałą częścią „Business Without Limits” jest posiedzenie Rady Ambasadorów, którzy podsumują dwa lata działalności G2A Arena. Wskażą kluczowe elementy funkcjonowania obiektu, jak i określą strategie, cele i priorytety działalności Centrum Wystawienniczo-Kongresowego, którego ambasadorem są m.in. Rita Cosby, dziennikarka CNN, czy Grażyna Piotrowska-Oliwa, prezes Virgin Mobile. 

W programie wydarzenia znajdzie się również Strefa Innowacji i Strefa Miast Podkarpackich. W Strefie Innowacji zaprezentują się klastry województwa podkarpackiego i całe gro start-upów, co jest dużą wartością dla osób, które chcą założyć działalność gospodarczą i potrzebują informacji na ten temat.

W Strefie Miast Podkarpackich pojawią się stoiska miast z regionu, które mają duży wpływ na rozwój gospodarczy zarówno regionu, jak i kraju.

Oprócz części stricte merytorycznej ważnym punktem Kongresu BWL będzie jubileuszowa gala upamiętniająca otwarcie CWK. Uroczystość uświetni występ zakopiańskiego zespołu Future Folk, grający elektroniczną muzykę taneczną z elementami folku góralskiego. Ponadto, uczestnicy gali będą mogli zobaczyć pokaz taneczny zespołu Kornele Rzeszów i posłuchać koncertu skrzypcowego.

Udział w IV edycji Kongresu „Business Without Limits” jest bezpłatny (bilet standard). Rejestracja odbywa się na stronie business-without-limits.evenea.pl. Dla uczestników wydarzenia przewidziane są certyfikaty z wiedzy o gospodarce. Więcej informacji o kongresie znajdziecie na businesswithoutlimits.pl    

Zdjęcie: Materiał organizatorów

opr. (ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: