IV Świąteczne Targi Książki: Wiśniewski, Korwin-Piotrowska, Brodzik i pisarze z Ukrainy

30 autorów i 25 spotkań podczas IV Świątecznych Targów Książki w Rzeszowie. Wśród gości Niedźwiecki, Wiśniewski, Korwin-Piotrowska, autorzy z regionu i pisarze z Ukrainy, m.in. Julia Mendel, była rzeczniczka prezydenta Ukrainy.

 

Czwarta edycja Świątecznych Targów Książki w Rzeszowie odbędzie się w dniach 18-19 listopada (piątek-sobota) w Millenium Hall przy alei Kopisto. 

 – Przyjadą autorzy, którzy piszą o rzeczach ważnych, nie boją się podejmowania trudnych tematów, są laureatami prestiżowych nagród, świetnie gotują, znają się na muzyce i popkulturze, piszą dla dzieci, mają wielu oddanych czytelników – zachęcają organizatorzy. 

Kto przyjedzie? 

Na targach będą zarówno polscy, jak i zagraniczni autorzy. Przedstawiciele literatury popularnej, literatury faktu, reportaży, książek dla dzieci czy dziennikarze.

Na liście gości są: Renata Piątkowska, Maria Strzelecka, Marek Niedźwiecki, Janusz Leon Wiśniewski, Jacek Galiński, Kazimierz Nóżka, Marcin Scelina i Maciej Kozłowski, Jarek Szubrycht, Piotr Szmidt (Ten Typ Mes), Anna Gacek i Joanna Mokosa-Rykalska. 

Z czytelnikami spotkają się także: Joanna Brodzik, Grzegorz Lato i Piotr Dobrowolski, Karolina Korwin-Piotrowska, Magda Knedler, Andrzej Stasiuk, Grzegorz Kasdepke i Hubert Klimko-Dobrzaniecki oraz Jacek Fedorowicz.

Echa wojny w Ukrainie 

Podczas targów nie zabraknie też autorów literatury opisującej rzeczywistość, np. trwającą od 24 lutego wojnę w Ukrainie. Organizatorzy zaprosili ich m.in. dlatego, że ok. 30 proc. mieszkańców Rzeszowa stanowią obywatele Ukrainy. 

Na targi przyjedzie m.in. Julia Mendel, była rzeczniczka prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego. Mendel napisała książkę, w której opowiada historię kariery Zełenskiego, od popularnego komika, do prezydenta Ukrainy.

W Rzeszowie będzie także Zbigniew Parafianowicz, reporter, który obserwował wojnę w Ukrainie od pierwszego dnia. Rozmawiał też ze zwykłymi ludźmi i politykami. Na liście gości targów jest również Krystyna Kurczab-Redlich, b. korespondentka polskich mediów w Rosji.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

W Rzeszowie z czytelnikami spotkają się też Andrij Lubka, jeden z najciekawszych ukraińskich literatów młodego pokolenia, oraz Oksana Zabużko, pisarka i filozofka.

W spotkaniach wezmą udział równie autorzy z regionu, którzy w ostatnim czasie wydali bardzo dobrze przyjęte książki. Będą to m.in.: Magda Skubisz, Monika Maciewicz, Karolina Winiarska, Grażyna Bochenek, czy Anna Gorczyca.

Autografy i rabaty 

Autorzy będą rozdawać autografy po spotkaniach i na stoiskach wydawnictw, które przywiozą książki nawet z 50-procentowymi rabatami. Bedzie można je znaleźć na dwóch piętrach Millenium Hall, a spotkania odbędą się w salach konferencyjnych hotelu Hilton.

Po raz pierwszy podczas Świątecznych Targów Książki odbędzie się panel samorządowy Unii Metropolii Polskich dotyczący projektu #CzytanieRządzi. W panelu wezmą udział Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa, i Maria Deskur, prezeska Fundacji Powszechnego Czytania.

Wstęp na wszystkie spotkania jest bezpłatny.

(la)

redakcja@rzeszow-news.pl

Zdjęcia: materiały prasowe

Reklama