Koncert wokalistów z Centrum Sztuki Wokalnej, pokaz brazylijskiej sztuki walki capoeira, pokazy tańca, próba ustanowienia rekordu Polski w resuscytacji krążeniowo-oddechowej, koncert zespołu Pectus – to atrakcje, które będą towarzyszyć w sobotę (24 maja) IV Świętu Transplantacji w Rzeszowie.

Głównym przesłaniem imprezy  jest propagowanie tematyki przeszczepiania narządów.

Koncert „Przeszczep szansą na drugie życie” z finałowym występem zespołu Pectus rozpocznie się o godz. 15:00 na rzeszowskim Rynku. W programie ponadto wystąpienia specjalistów z dziedziny transplantacji, koncert wokalistów z Centrum Sztuki Wokalnej, pokaz brazylijskiej sztuki walki capoeira Unicar Rzeszów, pokazy tańca: zumba, bollywood, street life, występy Zespołu Pieśni i Tańca Połoniny oraz Resovia Saltans.

Miłośnicy sportu także znajdą coś dla siebie. Na Rynku wystąpi Krystiana Herba, prezentując swoje rowerowe show. Widzowie będą mieli szansę zobaczyć również pokaz akrobatyczny w wykonaniu ETC i KAS AZS UR Rzeszów.

Ponadto w godz. 13.00 – 17.00 będzie się odbywać rejestracja potencjalnych dawców szpiku kostnego przez Zespół Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Rzeszowie. W tych samych godzinach odbywać się będzie na Rynku również próba ustanowienia rekordu Polski w resuscytacji krążeniowo-oddechowej na czterech fantomach.

– Do akcji może przyłączyć się każdy, zarówno dziecko, jak i osoba dorosła. Uczestnictwo polega na prowadzeniu jednej pętli RKO, czyli 30 uciśnięć klatki piersiowej oraz 2 oddechów ratunkowych. Cała próba ustanowienia rekordu będzie trwała bez przerwy przez  4 godziny! Każdy uczestnik, który dołączy do akcji będzie przeszkolony i otrzyma certyfikat. Zachęcamy wszystkie osoby do zabawy. Liczymy na to, że w akcji weźmie udział ponad 1000 osób – mówi Anna Kilarecka – Nylec, dyrektor ds. organizacji i sprzedaży CM Medyk.

W ramach IV Święta Transplantacji odbędzie się także konferencja naukowa – „Przeszczep Szansą Na Drugie Życie”. Spotkanie rozpocznie się o godz. 09:00 w auli budynku „V” Politechniki Rzeszowskiej przy Al. Powstańców Warszawy 12.

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama