Były wicewojewoda podkarpacki dr Dariusz Iwaneczko został pełniącym obowiązki dyrektora rzeszowskiego oddziału Instytutu Pamięci Narodowej.

Zmiana na stanowisku dyrektora rzeszowskiego IPN jest spowodowana tym, że dotychczasowa szefowa Ewa Leniart została nowym wojewodą podkarpackim. Leniart odebrała nominację na nowe stanowisko we wtorek z rąk premier Beaty Szydło.

Małgorzata Waksmundzka-Szarek, rzecznik prasowy IPN w Rzeszowie, poinformowała, że pełniącym obowiązki dyrektora IPN został dr Dariusz Iwaneczko.

Iwaneczko ma 50 lat, urodził się w Przemyślu, skończył historię na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim oraz podyplomowe studia w zakresie samorządu terytorialnego i administracji rządowej na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej.

Dariusz Iwaneczko pracował w administracji rządowej i samorządowej oraz w ochronie zdrowia, a 1997 odbył staż w urzędach administracji publicznej w Holandii. W 2001 r. został pracownikiem IPN w Rzeszowie, a w 2004 r. wykładowcą w Państwowej Wyższej Szkole Wschodnioeuropejskiej w Przemyślu.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

W 2004 r. Iwaneczko uzyskał stopień doktora nauk humanistycznych na Uniwersytecie Jagiellońskim. Jest autorem publikacji historycznych, w tym książek „UB w Przemyślu 1944–1956” oraz „Władza a opór społeczny w Polsce południowo-wschodniej”. W latach 2005-2007 był wicewojewodą podkarpackim.

W latach 2008-2010 Iwaneczko był wiceprezydentem Przemyśla. Od 2010 r. jest radnym Przemyśla.

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama