WSIiZ

Co warto studiować i czego się uczyć, żeby było to potrzebne za 10 albo 20 lat? Dziś nie wie tego pewnie nawet sztuczna inteligencja. Na pewno jednak można – i trzeba! – przyglądać się zmieniającej się rzeczywistości i mądrze na te zmiany reagować.

– Świat zmienia się błyskawicznie. Czy za 10 lat będzie potrzebne właśnie to wykształcenie, które dziś jest na topie? Może pracodawcy będą szukać osób z takimi kompetencjami, które dziś jeszcze nawet nie przychodzą nam do głowy? Nie ma prostych odpowiedzi, bo świat jest skomplikowany, a przyszłości nikt przewidzieć nie potrafi. Ale możemy bacznie obserwować zmieniające się okoliczności i wyciągać z nich wnioski. Możemy też rozwijać w sobie krytyczne myślenie oraz elastyczność i kreatywne podejście do wciąż nowych wyzwań – mówi Rektor Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie dr hab. Andrzej Rozmus, prof. WSIiZ.

Wśród kierunków studiów, jakie można wybrać we WSIiZ, są między innymi Informatyka, Zarządzanie, Aviation Management czy Grafika komputerowa i produkcja multimedialna. Te kierunki z powodzeniem zostały sprawdzone przez wiele roczników zadowolonych studentów, a dziś także dają one pewność, że rynek pracy poszukuje specjalistów z takim wykształceniem.

 

W ofercie WSIiZ są także Kosmetologia, Pielęgniarstwo czy Filologia angielska z językiem chińskim. Te kierunki nie kojarzą się z „informatyką i zarządzaniem” wymienionymi w nazwie uczelni, ale zostały wprowadzone do oferty po analizie potrzeb pracodawców oraz trendów na rynku pracy.

Nowości

Oczekiwania pracodawców zmieniają się bardzo płynnie, stąd Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie wprowadza również nowości.

Na studiach I stopnia:

Biomedycyna: studia na tym kierunku rozwijają kompetencje w zakresie koordynowania i monitorowania badań klinicznych, które absolwenci innych kierunków zyskują dopiero po uzupełnieniu wiedzy w ramach studiów podyplomowych.

Zrównoważony rozwój i środowisko: te studia skierowane są do osób, które chcą w przyszłości zarządzać organizacją rozwijającą się w zrównoważony sposób, z wykorzystaniem produktów i technologii przyjaznych środowisku.

Analityka danych w biznesie: studia na tym kierunku przygotują do zarządzania danymi oraz uczą umiejętności potrzebnych każdemu specjaliście ds. analityki biznesowej.

Marketing i nowe media: studia na tym kierunku to unikalne połączenie wiedzy marketingowej oraz umiejętności praktycznych, związanych z wykorzystaniem najnowocześniejszych narzędzi cyfrowych.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Terapia zajęciowa: studia na tym kierunku dają wiedzę teoretyczną i praktyczne umiejętności z obszaru zróżnicowanych form, metod oraz technik terapii zajęciowej dla osób starszych, dzieci oraz osób z dysfunkcjami oraz niepełnosprawnościami. Są to studia w języku angielskim.

Na studiach II stopnia:

Analityka biznesowa i Big Data: studia na tym kierunku dają wiedzę i umiejętności z zakresu data science. Dowiesz się na nich, jak analizować trendy, identyfikować wzorce, przewidywać zachowania i podejmować decyzje oparte na danych. Analityka biznesowa i Big Data łącząc w sobie wiedzę z zakresu ekonomii, informatyki i zarządzania.

Dlaczego warto rozpocząć studia w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania?

Priorytetem Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania z siedzibą w Rzeszowie pozostają: najwyższa jakość edukacji, rozwój badań naukowych oraz współpraca z biznesem i samorządem na rzecz rozwoju Podkarpacia.

Dzięki wysiłkowi i zaangażowaniu starannie dobranej kadry WSIiZ oraz strategii i działaniom na rzecz środowiska i otoczenia Uczelnia od lat zajmuje wysokie miejsca w międzynarodowych rankingach szkół wyższych (U-Multirank, GreenMetric), a nowatorskie metody nauczania i program dostosowany do potrzeb rynku pracy sprawiają, że studenci są zadowoleni z wyboru tej uczelni.

WSIiZ jest uczelnią o statusie międzynarodowym, a społeczność akademicką tworzą studenci z ponad 50 krajów świata, w tym m.in.: Chin Indii, Kazachstanu, Uzbekistanu, Malezji, Maroka, Tadżykistanu, Ukrainy, Wietnamu czy Zimbabwe. Wielokulturowe środowisko pomaga lepiej zrozumieć współczesny świat, a także lepiej przygotowuje do podjęcia pracy za granicą.

Wybierz pracę, którą kochasz!

Wybór właściwego kształcenia zapewnia odpowiednią dawkę wiedzy i umiejętności, które otwierają drzwi do atrakcyjnych perspektyw rozwoju. Podejmując decyzję o swojej przyszłości i planując studia warto pamiętać o zasadzie, którą kierował się Konfucjusz: „Wybierz pracę, którą kochasz, a nie będziesz pracować ani jednego dnia przez całe życie”.

Rekrutacja potrwa do 31 lipca 2024 roku. W tym czasie kandydaci mogą aplikować poprzez składanie podań w systemie rekrutacji online, który umożliwia wypełnienie formularza rekrutacyjnego, skompletowanie niezbędnych dokumentów oraz dostarczenie ich do Działu Rekrutacji (pok. RA8, Sucharskiego 2 w Rzeszowie) osobiście lub za pośrednictwem poczty tradycyjnej. Należy pamiętać, że dopiero wtedy aplikacja na studia będzie kompletna.

Więcej informacji znajduje się TUTAJ.

Reklama