Reklama

Zgodnie z zapowiedziami miejskich urzędników, internetowa wyszukiwarka grobów została poszerzona o dodatkowy cmentarz w Rzeszowie – Pobitno przy ul. Lwowskiej. Na telefon można ściągnąć także aplikację GPS.

Grobowa e-wyszukiwarka przez długie miesiące umożliwiała i nadal umożliwia odnalezienie zmarłych na cmentarzy Wilkowyja. Ratusz postanowił e-wyszukiwarkę rozszerzyć o dodatkowy rzeszowski cmentarz Pobitno, na którym pochowanych jest ok. 40 tys. osób.

Udoskonaleniem internetowego systemu wyszukiwania mogił zajęła się firma ArtLook Gallery, której ratusz zapłacił 45 tys. zł.

Wystarczy wejść na stronę grobonet.erzeszow.pl. Po kliknięciu w zakładkę „Cmentarz 360”, zobaczymy mapki obu rzeszowskich cmentarzy. Na głównej stronie jest link do systemu. Pojawia się pasek, w który wystarczy wpisać imię i nazwisko zmarłego, by ten został odnaleziony na cmentarzu.

Nowością jest aplikacja, którą każdy użytkownik smartfona możne pobrać ze strony na telefon. Do grobu bliskich doprowadzi nas nawigacja GPS.

Grobowa e-wyszukiwarka cieszy się dużą popularnością. Jeśli zna się więcej danych, na przykład rok lub datę urodzenia lub śmierci to wzrasta prawdopodobieństwo, że uzyska się celniejszy wynik. Istnieje również możliwość skorzystania z formularza szczegółowego.

Po odnalezieniu zmarłego pojawiają się dwa zdjęcia nagrobka: całościowe z oddali oraz tablicy, a także data urodzenia i śmierci, sektor, numer rzędu i numer grobu.

Można też zobaczyć inne osoby pochowane w tym grobie, jeśli jest to mogiła zbiorowa, złożyć zamówienie na wieniec lub świeczkę, opłacić miejsce lub zapalić wirtualny znicz.

Pomocne również jest to, że na stronie pojawia się nie tylko ogólny plan cmentarza, ale również można zobaczyć dokładną mapę kwatery, którą można wydrukować oraz mapę dojścia do grobu.

Poprzez e-wyszukiwarkę można także zwiedzić cmentarz jak wirtualne muzeum i przejść się po uliczkach, dzięki odpowiednim fotografiom.

(jg, ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

1 KOMENTARZ

Comments are closed.