Zdjęcie: Pixabay
Reklama

Plakat, ulotka, a może zakładka? Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie organizuje konkurs dla dzieci i młodzieży „Zareklamuj książkę”. Prace można składać do 26 października.

ALEKSANDRA WOJNAROWSKA 

Konkurs organizowany jest w ramach programu „Promocja czytelnictwa”, pilotowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Częścią programu jest projekt „W związku z literaturą. Inspiracje”.

Celem konkursu “Zareklamuj książkę” jest pobudzanie kreatywności u młodych czytelników, kształtowanie umiejętności posługiwania się różnorodnymi środkami wypowiedzi artystycznej, a przede wszystkim popularyzowanie czytelnictwa wśród najmłodszych.

W konkursie mogą uczestniczyć dzieci i młodzież od 6. do 14. roku życia. Ich zadanie jest wykonanie, wybraną przez siebie techniką plastyczną i w dowolnej formie (plakat, zakładka, folder, ulotka itp.), ilustracji reklamującej ulubioną książkę. Praca może zawierać także hasło reklamujące.

Zabezpieczone i podpisane na odwrocie (imię i nazwisko, klasa, szkoła) prace należy składać do 26 października we wszystkich placówkach WiMBP w Rzeszowie w godzinach ich otwarcia, wraz z wypełnioną kartą zgłoszenia. Możecie ją ściągnąć TUTAJ

Komisja Konkursowa oceni prace oraz wręczy nagrody i wyróżnienia. Zostaną one przyznane w trzech kategoriach wiekowych uwzględniających podział na klasy szkolne: 1-3 klasa, 4-6 klasa oraz 7-8 klasa.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: