Reklama

Masz pomysł na wykorzystanie nawigacji satelitarnej? Możesz wygrać w światowym konkursie 20 tys. euro. Spotkanie w tej sprawie odbędzie się w Rzeszowie 26 maja.

Chodzi o Galileo Masters, największy na świecie konkurs poświęcony zastosowaniom technologii satelitarnych. Co roku odbywa się w ponad 20 regionach Europy
i świata, a pula nagród przekracza 1 milion euro.

Konkurs polega na zaproponowaniu pomysłu (koncepcji, prototypu lub już gotowego produktu) na wykorzystanie nawigacji satelitarnej (GNSS) i geolokalizacji. Może być to aplikacja mobilna, urządzenie lub usługa.

Nagrodą główną w konkursie jest 20 tys. euro i co najmniej 10 000 zł nagród pieniężnych w edycji polskiej. Finaliści otrzymają także różnorodną pomoc w przekuwaniu ich pomysłów na rzeczywiste produkty i usługi, np. w postaci usług inkubacji czy doradztwa specjalistów, a także szansę pozyskania inwestora.

26 maja na Politechnice Rzeszowskiej odbędzie się spotkanie, na którym będzie można się zapoznać z podstawowymi informacjami o rynku kosmicznym, o tym jak działa GNSS, na czym polega i jak przebiega konkurs. Dowiesz się także, jakie były zwycięskie pomysłe z poprzednich edycji.

Spotkanie odbędzie się na Wydziale Elektrotechniki i Informatyki PRz w budynku A  przy ul. Wincentego Pola 2, w sali A101. Początek o godz. 10:00.

Organizatorem konkursu w Polsce jest Blue Dot Solutions, a jego partnerami Agencja Rozwoju Przemysłu, Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna, Creotech Instruments, Astri Polska oraz ITTI. Patronat honorowy objął minister gospodarki, minister administracji i cyfryzacji, Związek Pracodawców Sektora Kosmicznego oraz inicjatywa Position.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama