Bezpłatne zajęcia warsztatowe dotyczące zakładania działalności gospodarczej organizuje w Rzeszowie Wojewódzki Urząd Pracy. Trwają zapisy na warsztaty.

Warsztaty, które odbędą się w dniach 24-26 października, poprowadzą doradcy zawodowi WUP, Dorota Kijowska – przedstawiciel ZUS w Rzeszowie oraz dr Artur Chmaj, ekonomista i nauczyciel akademicki.

Uczestnicy zajęć zyskają praktyczną wiedzę o zakładaniu własnego biznesu potwierdzoną zaświadczeniem o udziale w szkoleniu.

W programie warsztatów znajdują się m.in. informacje o samoocenie i modelowych cechach przedsiębiorcy, zasady ubiegania się o wsparcie doradcze oraz pieniądze z funduszy krajowych i europejskich.

Uczestnicy nauczą się przygotowywać dokumenty rejestracyjne indywidualnej działalności gospodarczej. Ważną częścią porady jest opracowanie i możliwość konsultacji własnego biznesplanu, podstawy księgowe oraz ubezpieczenia społeczne związane z prowadzeniem firmy.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

W „ABC Przedsiębiorczości” mogą wziąć udział osoby bezrobotne, poszukujące pracy, absolwenci podkarpackich uczelni wyższych, a także wszyscy planujący z powodzeniem założyć własną firmę na terenie regionu.

Zajęcia odbędą się w siedzibie Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Rzeszowie przy ul. Langiewicza 15. Zapisy na warsztaty trwają do 20 października osobiście lub telefonicznie pod numerem (17)773 70 88.

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama