Reklama

Bezpłatne zajęcia warsztatowe dotyczące zakładania działalności gospodarczej organizuje w Rzeszowie Wojewódzki Urząd Pracy. Trwają zapisy na warsztaty.

Warsztaty, które odbędą się w dniach 24-26 października, poprowadzą doradcy zawodowi WUP, Dorota Kijowska – przedstawiciel ZUS w Rzeszowie oraz dr Artur Chmaj, ekonomista i nauczyciel akademicki.

Uczestnicy zajęć zyskają praktyczną wiedzę o zakładaniu własnego biznesu potwierdzoną zaświadczeniem o udziale w szkoleniu.

W programie warsztatów znajdują się m.in. informacje o samoocenie i modelowych cechach przedsiębiorcy, zasady ubiegania się o wsparcie doradcze oraz pieniądze z funduszy krajowych i europejskich.

Uczestnicy nauczą się przygotowywać dokumenty rejestracyjne indywidualnej działalności gospodarczej. Ważną częścią porady jest opracowanie i możliwość konsultacji własnego biznesplanu, podstawy księgowe oraz ubezpieczenia społeczne związane z prowadzeniem firmy.

W „ABC Przedsiębiorczości” mogą wziąć udział osoby bezrobotne, poszukujące pracy, absolwenci podkarpackich uczelni wyższych, a także wszyscy planujący z powodzeniem założyć własną firmę na terenie regionu.

Zajęcia odbędą się w siedzibie Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Rzeszowie przy ul. Langiewicza 15. Zapisy na warsztaty trwają do 20 października osobiście lub telefonicznie pod numerem (17)773 70 88.

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

3 KOMENTARZE

  1. Ten kurs to strata czasu, korzystają z tego tylko organizatorzy. A jaki to niby problem założyć działalność gospodarczą? Stówka w zęby, porada i wypełnienie odpowiedniego druku w pierwszym lepszym biurze rachunkowym, papiery do urzędu i to wszystko. Działalność założona. Cenne informacje to rzetelna wiedza jak ograniczyć wydatki na stracie kiedy jeszcze nie ma się dochodów i jak ewentualnie pozyskać środki na rozkręcenie biznesu.

  2. Działalność fajnie się zakłada, ale później trzeba płacić ZUS, VAT i podatki które skoczą niedługo do 40%. Poza tym prawda jest taka że bezrobotny zakładający działalność pozostaje nadal bezrobotnym z działalnością bo nadal nie ma co robić a składki trzeba z czegoś płacić 😛 śmiech na sali, tyle że Wy w urzędach pracy macie co robić organizując takie nic nie wnoszące spotkania.

  3. O przedsiębiorczości uczyć będzie ekonomista, który całe życie siedzi na etacie oraz pani z zus, która tam samo nie jak dr nie ma pojecia o przedsiębiorczości 🙂 – ja jebie! Powodzenia życzę 🙂

Comments are closed.