konto-bankowe-rzeszow
Reklama

Konta osobiste dają dużo swobody. Dzięki nim można mieć pod kontrolą wszystkie swoje bieżące wydatki, zlecać przelewy, a także sprawdzić ostatnie wpływy. Który rachunek bankowy jest odpowiedni dla osoby, która nie ukończyła jeszcze 25 lat? Oto garść przydatnych wskazówek, jak odnaleźć odpowiednie konto osobiste wśród dostępnych w Sieci ofert.

Konto bankowe dla młodych osób

W życiu każdej młodej osoby nadchodzi moment, gdy musi założyć konto bankowe. Rachunek tego rodzaju pozwala zapanować nad swoimi wydatkami oraz ostatnimi wpływami, np. z tytułu podjętej pracy. Własne konto uczy planowania, oszczędzania i zarządzania zebranymi środkami.

Konto osobiste dla osoby, która nie ukończyła 25. roku życia?

W trakcie poszukiwań oferty rachunku bankowego warto zwrócić uwagę między innymi na:

  • koszty związane z otwarciem konta – konto można założyć już za 0 złotych, np. po spełnieniu odpowiednich warunków
  • możliwość zamówienia karty płatniczej – dzięki niej można płacić zbliżeniowo za zakupy czy wypłacać pieniądze z bankomatu
  • aplikacja mobilna banku – z jej pomocą można robić, np. przelew BLIKIEM bezpośrednio na numer telefonu lub kupować bilety komunikacji miejskiej.

Co warto sprawdzić przed otwarciem konta?

W trakcie otwierania konta osobistego dla młodych sprawdź, czy w ofercie znajdują się różne produkty oszczędnościowe, które pozwalają na zbieranie pieniędzy na wyznaczony cel. Dodatkowo, zwróć uwagę czy bank pozwala podłączyć kartę do portfela cyfrowego i płacić smartfonem lub smartwatchem.

Nie masz jeszcze 25 lat, jesteś po zdaniu matury, zaczynasz studia lub idziesz do pierwszej pracy? Konto osobiste pozwala mieć pod kontrolą własne finanse. Oferta dla młodych: www.santander.pl/klient-indywidualny/konta/konto-santander-18-25-lat

Korzyści z otwarcia konta bankowego

Rachunki osobiste kierowane do osób przed 25. rokiem życia pozwalają wejść do świata finansów we własnym tempie, bez obarczania dodatkowymi opłatami i trudnymi w zrozumieniu formalnościami.

  • Twój wiek a konto bankowe – na co zwrócić uwagę

Podczas zakładania konta w banku zachowaj czujność i sprawdź dokładnie warunki oferty. Przykładem jest wiek, w którym możesz samodzielnie otworzyć rachunek bankowy. Dorośli mający od 18 do 25 lat nie powinni mieć z tym większego problemu.

  • Przed otwarciem konta osobistego, sprawdź aplikację mobilną banku

Przekonaj się, jakie możliwości oferuje aplikacja mobilna banku do obsługi konta osobistego. Szybki podgląd wydatków, logowanie z wykorzystaniem mobilnej autoryzacji i inne dodatkowe opcje, np. osobiste plany oszczędnościowe, to tylko przykłady różnych przydatnych funkcji aplikacji bankowych. Dzięki aplikacji możliwy jest stały dostęp do środków pieniężnych, historii wydatków i możliwości robienia przelewów.

  • Konto bankowe dla młodych osób i wymiana walut – dlaczego to tak istotne?

Stały dostęp do kantoru internetowego to kolejna rzeczą, na którą warto zwrócić uwagę podczas wybierania konta bankowego. Dlaczego? To rozwiązanie szczególnie przydatne podczas podróży za granicę lub planu wyjazdu w ramach studenckiego programu Erasmus. To także użyteczne rozwiązanie dla osób, które często robią zakupy w zagranicznych sklepach.

Konto osobiste dla młodych osób daje sporo możliwości. Dlatego, jeżeli do tej pory nie posiadasz otwartego rachunku – nie zwlekaj. Rozpocznij poszukiwanie odpowiedniej oferty i przekonaj się.

Reklama