Zdjęcie: Kasia Idzkowska / Facebook.com / Jakub Żołubak Trio
Reklama

Improwizacje, wzajemne słuchanie się i gra zespołowa. To znak rozpoznawczy trio, które w niedzielę, 27 marca, zagra w Kinie za Rogiem Café w Rzeszowie.

Zespół Jakub Żołubak Trio przyznaje się do inspiracji produkcjami spod znaku wytwórni ECM. Równorzędność instrumentów, kolektywne improwizacje, wzajemne słuchanie się – tym charakteryzuje się, według muzyków, ich gra.

W sierpniu ubiegłego roku nagrali swoją debiutancką płytę “Live at JazzState”.  Niemal wszystkie utwory na płytę powstały w tym samym czasie, kiedy po obejrzeniu filmu “It’s Okay to Panic” (2020, reż. Jonathan L. Ramsey, polski tytuł “Można panikować”) Jakub Żołubak zainteresował się zmianami klimatu.

Jakub Żołubak jest gitarzystą jazzowym i kompozytorem, współliderem zespołu Bipolar Order. Debiut „Duality” (2019r., Allegro Records) zaowocował pojawieniem się gitarzysty w Top25 rankingu Jazz Forum, a zespołu na 11 miejscu w kategorii Nowa Nadzieja/Zespół.

Patrycja Wybrańczyk ukończyła Wydziału Jazzu ZPSM im. F. Chopina w Warszawie, obecnie studiuje w Akademii Muzycznej im. Krzysztofa Pendereckiego w Krakowie. Współtworzy także Petersson’s Lightroom Project. Była nominowana do nagrody Fryderyka w kategorii Jazzowy Debiut Fonograficzny. Na swoim koncie ma m.in nagrodę specjalną, którą zdobyła na Krokus Jazz Festiwal, czy nagrodę Jazz Melomani w kategorii „Nadzieja roku” za 2020.

Radek Łukaszewicz to kontrabasista oraz gitarzysta basowy. Absolwent klasy kontrabasu jazzowego w ZPSM im. F. Chopina w Warszawie oraz Akademii Muzycznej im. K. Lipińskiego we Wrocławiu. Współtworzy wiele odmiennych projektów muzycznych (jazz, world music, pop, rock). Koncertuje w Polsce oraz za granicą (Niemcy, Włochy, Holandia, Irlandia, Czechy, Słowacja oraz Ukraina).

Koncert Jakub Żołubak Trio – „It’s Okay to Panic” odbędzie się w niedzielę, 27 marca, w Kinie za Rogiem Café (ulica Świętego Mikołaja 6). Początek o godz. 18:00. Bilety w przedsprzedaży 50 zł, w dniu koncertu 60 zł. Rezerwacje – tel. 512 296 456 lub kontakt@kzrcafe.pl.

oprac. (la)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama