Sensacyjna wiadomość polityczna. Jan Bury zrezygnował z kierowania Polskim Stronnictwem Ludowym na Podkarpaciu.

[Not a valid template]

 

O rezygnacji Jana Burego w poniedziałek wieczorem napisała rzeszowska „Gazeta Wyborcza”. Jej rozmówcy powiedzieli, że Burego zastąpił Mieczysław Kasprzak, dotychczas wiceprzewodniczący PSL na Podkarpaciu. Rezygnacja Jana Burego z zajmowanego stanowiska, które pełnił przez 20 lat, ma związek z jego słabym wynikiem wyborczym.

Bury startował z pierwszego miejsca PSL w okręgu rzeszowsko-tarnobrzeskim. Głosowało na niego 5293 osoby, ale do Sejmu się nie dostał. Bury po przegranych wyborach na Facebooku podziękował tym, którzy oddali na niego głosił.

„Chciałbym też przeprosić tych, których zawiodłem. Jeśli mnie znacie, wiecie, że zawsze moim celem była praca na rzecz dobra naszego kraju i wszystkich obywateli. Mocno wierzę w to, że Polska wciąż będzie się rozwijała dla dobra jej mieszkańców” – napisał Jan Bury.

Bury to jeden z najbardziej wpływowych polityków PSL. W Sejmie był przez dwie kadencje w latach 1991-1997. Potem miał przerwę do 2001 r., gdy zasiadał w sejmiku podkarpackim. Od 2001 r. Bury zasiadał w Sejmie nieprzerwanie. W ostatniej kadencji był szefem klubu parlamentarnego PSL.

Janem Burym interesuje się prokuratura w Katowicach. Zamierza mu postawić trzy zarzuty dotyczące nieprawidłowości przy organizowaniu konkursów na dyrektorów w delegaturach Najwyższej Izby Kontroli. Na razie jest to niemożliwe, bo Burego chroni immunitet. Już niedługo tego problemu nie będzie, bo polityk PSL nie znalazł się w Sejmie.

(kaw)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama