Zdjęcie: Polskie Radio Rzeszów

Duża strata dla rzeszowskiego dziennikarstwa. W niedzielę po południu zmarł Janusz Majka, dziennikarz Radia Rzeszów.

O śmierci Janusza Majki poinformowało Radio Rzeszów. Rozgłośnia podała, że Majka zmarł w jednym z rzeszowskich szpitali na oddziale covidowym z powodu niewydolności krążenia.

Z kolei portal Biznesistyl.pl poinformował, że Janusz Majka w lutym trafił do szpitala z problemami sercowymi. Na oddziale kardiologicznym okazało się, że jest zakażony COVID-19. „Od kilku dni przebywał w śpiączce farmakologicznej” – przekazał Biznesistyl.pl.

Niestety, w niedzielę po południu Janusz Majka zmarł, miał 65 lat. Majka był jednym z najbardziej znanych dziennikarzy Radia Rzeszów. W rozgłośni pracował od sierpnia 1981 roku. Od 1990 r. kierował redakcją magazynów informacyjnych, od grudnia 2006 r. do sierpnia 2010 r. był sekretarzem programowym – kierownikiem sekretariatu. 

Janusz Majka prowadził poranny program „Kalejdoskop”, zajmował się także sportem, m.in. komentował mecze żużlowe; współtworzył wiele audycji, m.in. Radio Biwak, uchodził za znawcę tematyki papieskiej, relacjonował wszystkie pielgrzymki Jana Pawła II, który był jego autorytetem.

„Janusz był też autorem wielu audycji poświęconych Janowi Pawłowi, jak i rocznicom jego wizyt na Podkarpaciu. Był także na pogrzebie papieża Jana Pawła II” – wspomina Radio Rzeszów.

Janusz Majka był absolwentem Wydziału Budownictwa i Inżynierii Środowiska na Politechnice Rzeszowskiej i studiów podyplomowych w zakresie dziennikarstwa. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama