Zdjęcie: Polskie Radio Rzeszów

Duża strata dla rzeszowskiego dziennikarstwa. W niedzielę po południu zmarł Janusz Majka, dziennikarz Radia Rzeszów.

O śmierci Janusza Majki poinformowało Radio Rzeszów. Rozgłośnia podała, że Majka zmarł w jednym z rzeszowskich szpitali na oddziale covidowym z powodu niewydolności krążenia.

Z kolei portal Biznesistyl.pl poinformował, że Janusz Majka w lutym trafił do szpitala z problemami sercowymi. Na oddziale kardiologicznym okazało się, że jest zakażony COVID-19. „Od kilku dni przebywał w śpiączce farmakologicznej” – przekazał Biznesistyl.pl.

Niestety, w niedzielę po południu Janusz Majka zmarł, miał 65 lat. Majka był jednym z najbardziej znanych dziennikarzy Radia Rzeszów. W rozgłośni pracował od sierpnia 1981 roku. Od 1990 r. kierował redakcją magazynów informacyjnych, od grudnia 2006 r. do sierpnia 2010 r. był sekretarzem programowym – kierownikiem sekretariatu. 

Janusz Majka prowadził poranny program „Kalejdoskop”, zajmował się także sportem, m.in. komentował mecze żużlowe; współtworzył wiele audycji, m.in. Radio Biwak, uchodził za znawcę tematyki papieskiej, relacjonował wszystkie pielgrzymki Jana Pawła II, który był jego autorytetem.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

„Janusz był też autorem wielu audycji poświęconych Janowi Pawłowi, jak i rocznicom jego wizyt na Podkarpaciu. Był także na pogrzebie papieża Jana Pawła II” – wspomina Radio Rzeszów.

Janusz Majka był absolwentem Wydziału Budownictwa i Inżynierii Środowiska na Politechnice Rzeszowskiej i studiów podyplomowych w zakresie dziennikarstwa. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama