Reklama

Po ośmiu latach pracy na stanowisku prezesa rzeszowskiej firmy Zelmer z tej funkcji odszedł Janusz Płocica. To za jego kadencji producent drobnego sprzętu AGD w ostatnich latach stanął na nogach.

Janusz Płocica zakończył pracę na stanowisku prezesa 31 maja. Teraz jest nim Tomasz Modzelewski, który ze spółką jest związany od ośmiu lat. Przed objęciem funkcji prezesa, Modzelewski był członkiem zarządu i odpowiadał za marketing i sprzedaż oraz kierował spółką zależną Zelmer Market. Przed Tomaszem Modzelewskim postawiono zadanie rozwijania marki Zelmer oraz pozycji firmy na światowych i europejskich rynkach w ramach grupy Bosch und Siemens. Niemiecki koncern jest właścicielem Zelmera od marca zeszłego roku. Większościowy pakiet akcji rzeszowskiej firmy Niemcy kupili za prawie 600 mln złotych.

Przez długie lata Zelmer będzie się jeszcze kojarzył z Januszem Płocicą, który prezesem firmy był przez 8 lat. Producenta drobnego sprzętu AGD zaczął podnosić na nogi w 2006 roku. W poprzednich latach Zelmer tracił swoją pozycję na polskim rynku. Konieczne były zwolnienia w fimie. Pozycję lidera Zelmer odzyskał osiem lat temu i do dziś ją utrzymuje. Płocica postawił na odbudowę wizerunku firmy, którą wsparła reklama telewizyjna. Goście w białych kitlach pokazywali niezawodność produkowanych przez Zelmer urządzeń.

Reklama

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Tego samego roku, gdy Janusz Płocica został prezesem, Zelmer wyprzedził Philipsa pod względem udziałów rynkowych. Kolejnym krokiem była ekspansja na zagraniczne rynki, która zaczęła się od Czech, Słowacji, Bułgarii, Rumunii. Kolejnym krokiem było wejście do Rosji i na Ukrainę. Zelmer potrzebował wtedy trzech lat, by zdobyć w Europie Środkowo-Wschodniej pozycję wicelidera w sprzedaży drobnego sprzętu AGD. Znakami firmowymi spółki są odkurzacze, miksery, roboty kuchenne.

Zakład produkcyjny Zelmera został przeniesiony trzy lata temu z Rzeszowa do Rogoźnicy. W stolicy Podkarpacia jest zarząd spółki. Budowa zakładu kosztowała 80 mln złotych. Każdego roku bramy fabryki opuszcza 2,5 mln różnego rodzaju sprzętu. Dziś Zelmer zatrudnia około 1400 osób.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama