Zdjęcie: OTO FOTO Kronika Miasta Krakowa. Na zdjęciu Janusz Sepioł

Były marszałek małopolski i były senator PO miał być nowym dyrektorem Biura Rozwoju Miasta Rzeszowa. Miał, bo właśnie zrezygnował z tej oferty. 

Początkiem lipca ratusz ogłosił, że od 1 września nowym dyrektorem Biura Rozwoju Miasta Rzeszowa będzie Janusz Sepioł. Miał on zastąpić dotychczasową dyrektor Annę Raińczuk, która po 20 latach pracy w Urzędzie Miasta Rzeszowa przeszła na emeryturę.

Okazuje się jednak, że Janusz Sepioł, który obecnie kieruje zespołem ds. planu zagospodarowania przestrzennego województwa małopolskiego, do Rzeszowa jednak nie przyjedzie. – Zrezygnował z proponowanego mu stanowiska – mówi Maciej Chłodnicki, rzecznik prezydenta Rzeszowa.

Dlaczego? – Wszystko było ustalone, ale Janusz Sepioł przysłał kilka dni temu pismo z rezygnacją – mówi krótko Chłodnicki.

Powodem rezygnacji Janusza Sepioła z proponowanego mu stanowiska mogły być kwestie finansowe. Już na samym początku Tadeusz Ferenc, prezydent Rzeszowa, mówił o tym, że polityk PO chce od niego więcej zarabiać. Pensja prezydenta to 7677 zł netto (ok. 11 tys. zł brutto).

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Kto więc zostanie nowym dyrektorem Biura Rozwoju Miasta? Tego na razie nie wiadomo. Ratusz w poniedziałek ogłosił konkurs na to stanowisko. Od kandydata wymaga m.in. wyższego wykształcenia, co najmniej 5-letniego doświadczenia, a także doskonałej znajomości głównych i szczegółowych celów Strategii Miasta Rzeszowa do 2025 roku.

Chętni na stanowisko dyrektora BRM dokumenty mogą składać do 29 lipca w Urzędzie Miasta Rzeszowa (ul. Rynek 1).

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama