Zdjęcie: OTO FOTO Kronika Miasta Krakowa. Na zdjęciu Janusz Sepioł

Były marszałek małopolski i były senator PO miał być nowym dyrektorem Biura Rozwoju Miasta Rzeszowa. Miał, bo właśnie zrezygnował z tej oferty. 

Początkiem lipca ratusz ogłosił, że od 1 września nowym dyrektorem Biura Rozwoju Miasta Rzeszowa będzie Janusz Sepioł. Miał on zastąpić dotychczasową dyrektor Annę Raińczuk, która po 20 latach pracy w Urzędzie Miasta Rzeszowa przeszła na emeryturę.

Okazuje się jednak, że Janusz Sepioł, który obecnie kieruje zespołem ds. planu zagospodarowania przestrzennego województwa małopolskiego, do Rzeszowa jednak nie przyjedzie. – Zrezygnował z proponowanego mu stanowiska – mówi Maciej Chłodnicki, rzecznik prezydenta Rzeszowa.

Dlaczego? – Wszystko było ustalone, ale Janusz Sepioł przysłał kilka dni temu pismo z rezygnacją – mówi krótko Chłodnicki.

Powodem rezygnacji Janusza Sepioła z proponowanego mu stanowiska mogły być kwestie finansowe. Już na samym początku Tadeusz Ferenc, prezydent Rzeszowa, mówił o tym, że polityk PO chce od niego więcej zarabiać. Pensja prezydenta to 7677 zł netto (ok. 11 tys. zł brutto).

Kto więc zostanie nowym dyrektorem Biura Rozwoju Miasta? Tego na razie nie wiadomo. Ratusz w poniedziałek ogłosił konkurs na to stanowisko. Od kandydata wymaga m.in. wyższego wykształcenia, co najmniej 5-letniego doświadczenia, a także doskonałej znajomości głównych i szczegółowych celów Strategii Miasta Rzeszowa do 2025 roku.

Chętni na stanowisko dyrektora BRM dokumenty mogą składać do 29 lipca w Urzędzie Miasta Rzeszowa (ul. Rynek 1).

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama