Zdjęcie: Materiały Portu Lotniczego w Jasionce

Historyczny moment dla lotniska w Jasionce. 28 grudnia przyjmie milionowego pasażera. Z tej okazji specjalna uroczystość i muzyczna niespodzianka.

– To będzie przełomowy moment w historii lotniska – uważa Adam Hamryszczak, prezes Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka.

Z liczby obsłużonych dotąd osób oraz systemów rezerwacyjnych przewoźników wynika, że milionowego pasażera w tym roku Jasionka będzie mieć 28 grudnia. Tego dnia planuje wiele atrakcji dla tych, którzy odwiedzą terminal. Pierwsze atrakcje o 9:00. 

Kulminacyjnym momentem będzie powitanie szczęśliwego pasażera. Nie zabraknie także konkursów z nagrodami oraz wystąpień gości. Na zakończenie zaplanowany jest recital gwiazdy. Jej nazwisko, lotnisko trzyma w tajemnicy.

Rekordowa liczba kierunków 

W szczycie sezonu letniego kończącego się roku, w ofercie Jasionki były 24 kierunki do 13 krajów. Najwięcej pasażerów, ponad 300 tysięcy, przewiózł w tym roku irlandzki Ryanair, a później PLL LOT oraz przewoźnicy czarterowi.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

W tym roku pojawiło się też kilka nowości – Rzym węgierskiej linii WizzAir, Mediolan (LOT) oraz sezonowe rejsy do Podgoricy i Kefalonii. Lufthansa wróciła z obleganym połączeniem do Monachium, a w ofercie zimowych czarterów pojawiło się połączenie do Marsa Alam.

Do tej pory najlepszy wynik lotnisko w Jasionce osiągnęło w 2019 roku. Odprawiło wtedy 772 tys. osób.

oprac. (ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama