Zdjęcie: Google Maps
Reklama

Nie Eurovia Polska, a Strabag przebuduje układ drogowy w centrum Rzeszowa. Tak wyszło z kolejnej analizy ofert, którą nakazała Krajowa Izba Odwoławcza.

W czwartek miejskim urzędnikom udało się raz jeszcze wybrać wykonawcę, który zajmie się przebudową dróg w obrębie osiedla Śródmieście (północna część, po południowej stronie linii kolejowej) i osiedla 1000-lecie (po północnej stronie linii kolejowej).

– Po ponownej analizie ofert zgodnie z wytycznymi Krajowej Izby Odwoławczej okazało się, że najwięcej punktów zdobyła firma Strabag i to ona została wybrana tym razem przez nas na wykonawcę inwestycji – przekazuje Maciej Chłodnicki, rzecznik prezydenta Rzeszowa.

– Teraz musimy poczekać 10 dni na ewentualne odwołania, a następnie postępowanie skierować do Urzędu Zamówień Publicznych, który przetarg będzie sprawdzał około dwa tygodnie. Przewidujemy więc, że umowę z nowym wykonawcą podpiszemy pod koniec października – dodaje.

Ratusz ma nadzieję, że prace budowlane uda się rozpocząć najpóźniej w połowie listopada. Inwestycja ma potrwać do połowy 2022 roku.

Przypomnijmy: do przetargu zgłosiło się 7 firm. Ratusz wybrał najniższą ofertę i postawił na Eurovię Polska (45,8 mln zł). Drugą najniższą ofertę złożyło Miejskie Przedsiębiorstwo Dróg i Mostów z Rzeszowa (46,8 mln zł), trzecią – Strabag – 49,6 mln zł.

Wybór nie spodobał się Strabagowi, który 10 czerwca odwołał się do Krajowego Izby Odwoławczej. Strabag twierdził, że Eurovia i MPDiM w przetargu podały nieprawdziwe informacje o doświadczeniu osób, które mają być odpowiedzialne za inwestycję. KIO, po rozpatrzeniu skargi Strabagu, nakazało wówczas ponownie przeanalizować złożone oferty.

Przebudowa dróg w centrum zakłada m.in. budowę ronda na skrzyżowaniu ulic: Głowackiego, Fredry, Siemiradzkiego, Śniadeckich (okolice ZUS-u), poszerzenie ul. Batorego, rozbudowę Fredry, przebudowę skrzyżowania z Siemiradzkiego, przedłużenie ul. Żółkiewskiego wraz z przebudową skrzyżowań z ul. Śniadeckich i Orzeszkowej.

W planach jest również rozbudowa ulicy Śniadeckich, poszerzenie ul. Orzeszkowej. Ponadto, zostanie zamknięta ul. Żółkiewskiego. Na końcu tej drogi powstanie plac do zawracania. W planach jest też rozbudowa ul. Siemieńskiego – od ul. Kochanowskiego do skrzyżowania z ulicą Maczka. O szczegółach pisaliśmy TUTAJ. 

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: