Zdjęcie: Materiały prasowe

Miało nie być, a jednak będą. Od poniedziałku (1 czerwca) znów na rzeszowskich ulicach pojawią się elektryczne rowery, hulajnogi i skutery.

Poinformowali nas o tym w niedzielę wieczorem przedstawiciele Blinkee, który jest operatorem elektrycznych jednośladów. Szczegóły funkcjonowania wypożyczalni mamy poznać w najbliższy poniedziałek. Od 1 czerwca mieszkańcy Rzeszowa ponownie będą mogli korzystać z rowerów, hulajnóg i skuterów Blinkee. 

Ponad 3 tygodnie temu ratusz ogłosił, że w tym roku w Rzeszowie nie będzie wypożyczalni elektrycznych jednośladów. Powodem jest epidemia koronawirusa. Co prawda, w całym kraju jednoślady mogą być udostępniane od 5 maja, ale miasto Rzeszów uznało, że woli wypożyczalnię zamknąć niż zmagać się z problemem zachowania obostrzeń. 

Elektryczne jednoślady Blinkee działały dotychczas bowiem w systemie IV generacji, co w praktyce oznaczało, że można było je zostawiać gdzie się chce, oczywiście w obrębie wcześniej wyznaczonej strefy. W dobie koronawirusa dla miasta stało się to problemem, bo po każdym wypożyczeniu jednośladu trzeba je dezynfekować. 

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Jak ten problem miasto i Blinkee ostatecznie rozwiązało? Ile będzie dostępnych rowerów, hulajnóg i skuterów? Tego dowiemy się w poniedziałek. Blinkee w Rzeszowie jest od 2018 roku. Wreszcie ratusz postawił na profesjonalną firmę. Z ulic wyrzucono rowery RoweRes, które wyglądem straszyły mieszkańców i strach było z nich korzystać.  

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl 

Reklama