Jerzy Krużel został wybrany przez radę nadzorczą na nowego prezesa Polskiego Radia Rzeszów. Krużel zastąpi Henryka Pietrzaka.

58-letni Jerzy Krużel jest radnym Platformy Obywatelskiej w Przemyślu. Od 2007 r. jest związany z Radiem Rzeszów, gdzie pracuje jako dziennikarz muzyczny, prowadząc magazyn „Mikroklimat”, który promuje piosenkę autorską, literacką i turystyczną.

Jerzy Krużel pracę w mediach rozpoczął w 1978 r. Do 1984 r. był naczelnym akademickiego radia Centrum w Rzeszowie. W latach 2000-2002 był wiceprezydentem Przemyśla. Aktualnie jest przewodniczącym Rady Programowej TVP Rzeszów.

Z oświadczenia majątkowego Krużela wynika, że zatrudniony jest on także w firmie Usługi Remontowo-Budowlane w Pruchniku na stanowisku doradca techniczny. Obecnie jest na urlopie bezpłatnym.

Chętnych było 9

O posadę prezesa rzeszowskiej rozgłośni ubiegało się 9 osób. Oprócz Jerzego Krużela w konkursie startował obecny prezes Henryk Pietrzak; Henryk Nicpoń, kierownik działu reklamy, marketingu i promocji w TVP Rzeszów; Jakub Osika, dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury w Sanoku, były redaktor naczelny Radia Bieszczady.

Startowali także Roman Adamski, sekretarz programowy Radia Rzeszów; Edward Małek, były radny Mielca, dziennikarz Wiesław Syzdek; Tadeusz Seroka, dyrektor ekonomiczno – inwestycyjny Radia Rzeszów; adwokat Mariusz Załucki.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

W trakcie oceny merytorycznej kandydatów z konkursu odpadli: Henryk Pietrzak, Roman Adamski i Mariusz Załucki.

Rada Nadzorcza Radia Rzeszów spośród pozostałych kandydatów zdecydowała, że prezesem rozgłośni zostanie Jerzy Krużel. Zarząd radia będzie jednoosobowy. Decyzję rady nadzorczej musi jeszcze zatwierdzić Krajowa Radia Radiofonii i Telewizji.

Były skargi na Krużela

Portal WirtualneMedia przypomina, że Krużel już cztery lata temu został wybrany na prezesa radia, ale KRRiT unieważniła postępowanie konkursowe ze względów formalnych, a na stanowisko prezesa powołano Henryka Pietrzaka.

KRRiT w 2011 r. wydała stanowisko, w którym napisała, że „niewłaściwe jest pełnienie funkcji we władzach mediów publicznych przez czynnych polityków”.

W przypadku Jerzego Krużela Rada, unieważniając konkurs na prezesa Radia Rzeszów, uznała, że nie ma on doświadczenia w zarządzaniu zasobami ludzkimi. Do KRRiT docierały też skargi, w których podnoszono, że Krużel jest szefem klubu PO w przemyskiej Radzie Miasta.

 

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama