Reklama

„Bieg na Piątkę”, „Maraton Rzeszowski”, „Bieg Niepodległości – Rzeszowska Dycha” – to trzy imprezy biegowe, które jesienią odbędą się w Rzeszowie. Można się na nie zapisywać.

[Not a valid template]

 

„Bieg na Piątkę” odbędzie się 18 października. Limit zawodników wynosi 1000. Uczestnicy biegu będą mieli do pokonania 5 km. Trasa przebiegać będzie ulicą Kopisto oraz przez tereny nad Wisłokiem. Do pokonania będzie jedna pętla. Start i meta – skwer Millenium Hall przy ul. Kopiso 1. Wpisowe do 12 października wynosi 40 zł, w biurze zawodów – 60 zł.

Aby wziąć udział w biegu trzeba się wcześniej zarejestrować TUTAJ. Do czwartku do „Biegu na Piątkę” zapisało się ok. 190 osób.

Organizatorzy przewidzieli nagrody. W kategorii OPEN dla kobiet i mężczyzn za pierwsze miejsce można wygrać 1000 zł, za II – 700 zł, za III – 600 zł, za IV – 500 zł, za V – 400 zł.

W każdej kategorii wiekowej zostaną nagrodzone trzy pierwsze miejsca z wyłączeniem pierwszych pięciu zawodników i zawodniczek, którzy zostali sklasyfikowani w biegu OPEN.

W kategoriach wiekowych (dla kobiet i mężczyzn) za zwycięstwo przewidziano 300 zł, za II miejsce – 200 zł, za III – 100 zł.

Organizatorzy informują, że w dniu zawodów ilość pakietów startowych będzie ograniczona.

Maraton Rzeszowski

Dzień później, 19 października, odbędzie się II New Balance Maraton Rzeszów na dystansie ponad 42 km. Limit zawodników wynosi – 800. Trasa przebiegać będzie ulicami centrum Rzeszowa oraz przez tereny wokół kąpieliska Żwirownia. Do pokonania będą dwie jednakowe pętle. Start i meta – skwer galerii Millenium Hall. Zawodnicy wystartują o godz. 9:30.

Udział w maratonie jest płatny. Wpisowe do 12 października wynosi 95 zł, w biurze zawodów – 120 zł. Formularz zgłoszeniowy dostępny jest TUTAJ. Do czwartku zgłosiło się 235 zawodników. Biuro zawodów znajdować się będzie w Millenium Hall

Zwycięzca maratonu w kategorii OPEN otrzyma 4 tys. zł, za II miejsce – 3 tys. zł, za III – 2 tys. zł, za IV – 1,5 tys. zł, za V – 1 tys. zł, za VI – 700 zł.

W każdej kategorii wiekowej zostaną nagrodzone trzy pierwsze miejsca z wyłączeniem pierwszych sześciu zawodników i zawodniczek, którzy zostali sklasyfikowani w biegu OPEN. W kategoriach wiekowych (dla kobiet i mężczyzn) za I miejsce – 400 zł, za II – 300 zł, za III – 200 zł.

W ramach maratonu odbędzie się również Rzeszowska Sztafeta Maratońska (10 km, 10 km, 7 km, 5 km, 10 km). Drużyna sztafetowa składa się z 5 osób, w tym minimum z jednej kobiety. Pierwszy zawodnik startuje z pałeczką sztafetową, którą przekazuje tylko w wyznaczonej strefie zmian kolejnemu uczestnikowi. Jeden zawodnik może biec tylko na jednej zmianie.

Kwota wpisowego do 12 października wynosi 250 zł lub 300 zł w biurze zawodów. Za pierwsze III miejsca w sztafecie nagrody funduje firma New Balance.

Bieg Niepodległości

11 listopada odbędzie się Bieg Niepodległości – Rzeszowska Dycha na dystansie 10 km. Wpisowe do 10 października wynosi 45 zł, do 3 listopada – 55 zł, w biurze zawodów – 75 zł. Limit zawodników wynosi 1000. Do czwartku zgłosiło się 322 osoby. Formularz zgłoszeniowy dostępny jest TUTAJ.

Zawodnik za zwycięstwo w kategorii OPEN dla kobiet i mężczyzn otrzyma 2 tys. zł, za II miejsce – 1,5 tys. zł, za III – 1 tys. zł, za IV – 700 zł, za V – 600 zł, za VI – 500 zł.

W kategoriach wiekowych (dla kobiet i mężczyzn) za pierwsze miejsce przewidziano 300 zł, za II – 200 zł, za III – 100 zł.

Szczegóły na temat wszystkich trzech biegów dostępne są także na stronie www.runrzeszow.pl.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

Comments are closed.