Zdjęcie: Pixabay
Reklama

Rzeszowski Dom Kultury zaprasza dzieci i młodzież do wzięcia udziału w jesiennych konkursach artystycznych poświęconych takim dziedzinom sztuki, jak graffiti, film, komiks i fotografia. Konkursy będą realizowane w trzech filiach RDK.

Pierwszy konkurs „Graffiti Art z Marcinem Pecką” odbędzie się 16 września. Marcin Pecka to niezwykle utalentowany artysta, którego prace prezentowane były m.in. w Rzeszowie, Krakowie, Bieczu, Szymbarku, Puławach, Opolu, Presovie. Konkurs odbędzie się w Rzeszowskim Domu Kultury filia Staroniwa (ul. Staroniwska 46) i realizowany będzie w kategoriach wiekowych: 7-11 lat, 12-15 lat, 16-20 lat. Głównym celem konkursu jest ukazanie bogactwa sztuki alternatywnej, jaką jest graffiti. Zgłoszenia do tego konkursu przyjmowane są do 14 września

Z kolei 18 listopada odbędzie się konkurs filmowo-plastyczny „Superbohater w Akcji”, przeznaczony dla dzieci w wieku 2-9 lat, a jego przedmiotem jest krótki film w którym uczestnik wciela się w rolę superbohatera i wykonuje z pozoru zwykłe czynności, ale wymagające od niego bohaterskiej postawy. Konkurs plastyczny przeznaczony jest dla uczestników w wieku 10-18 lat, a praca konkursowa to krótka historia przedstawiona w formie komiksu, którego tematem są przygody superbohatera i jego „niezwykła” codzienność. Do udziału w konkursie zaprasza RDK filia Drabinianka (ul. Strażacka 9). Termin zgłoszeń: do 27 października.

Także 18 listopada odbędzie się konkurs fotograficzny „EGO” w filii Zalesie (ul. Wieniawskiego 84). Może wziąć w nim udział młodzież w wieku 13-19 lat.  Celem konkursu jest ukazanie własnego „Ja”. Tytułowe “EGO” rozumiane jako wszystko to co mnie porusza, co jest dla mnie ważne, co składa się na moją osobowość, jest pretekstem do utrwalenia na fotografii świata, rzeczywistości, które ma wokół siebie autor fotografii. Zgłoszenia do konkursu przyjmowane są do 31 października.

Szczegółowe informacje dotyczące konkursów, regulaminy oraz karty zgłoszeń
są dostępne na stronie internetowej www.rdk.rzeszow.pl

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

Comments are closed.