Fot. Sebastian Fiedorek / Rzeszów News

93 zadania podzielone na trzy kategorie zakwalifikowały się do Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego 2021.

Zgodnie z harmonogramem w poniedziałek opublikowano listę zadań, które zostały zakwalifikowane do głosowania w Rzeszowskim Budżecie Obywatelskim 2021. Wśród nich znajdziemy 14 projektów w kategorii pierwszej ogólnomiejskiej, 34 – w drugiej osiedlowej i 45 – w trzeciej, gdzie umieszczane są tzw. projekty miękkie, czyli np. koncerty i imprezy osiedlowe.

Wśród najciekawszych projektów w pierwszej kategorii można wymienić m.in. budowę pumptracka, czyli zespołu torów rowerowych z infrastrukturą towarzyszącą, stworzenie parku w rejonie Szkoły Podstawowej nr 18 przy ul. bł. Karoliny, budowę wybiegu dla psów na Staromieściu, a także zakup oczyszczaczy powietrza dla rzeszowskich przedszkoli.

Jeśli chodzi o drugą kategorię, zdominowały ją projekty remontów ulic, budowy miejsc parkingowych i modernizacji placu zabaw. Z ciekawszych projektów można wymienić też budowę tężni solankowej na terenie parku szkolnego przy Zespole Szkół Agroprzedsiębiorczości na os. Miłocin wraz z nową strefą relaksacyjno-zdrowotną, budowę dwupoziomowego parkingu rowerowego na os. Dąbrowskiego, budowę zadaszonej dwupoziomowej wiaty rowerowej na bulwarach oraz punkt rowerowy przy ul. Lisa-Kuli.

W trzeciej kategorii, jak zawsze, znalazły się imprezy takie jak koncert: „Jednego Serca, Jednego Ducha”, Piknik Nauki „Eksploracje” oraz szereg osiedlowych imprez i pikników. Pełną listę zakwalifikowanych projektów można zobaczyć TUTAJ. 

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

W tym roku miasto na RBO postanowiło przeznaczyć 8 mln zł, a więc o 2 mln zł mniej niż w roku ubiegłym. Na kategorię pierwszą przypada 4 mln zł, na drugą 3,2 mln zł, a na trzecią 800 tys. zł.

Głosowanie ruszy 23 października i potrwa do 2 listopada. Wyniki RBO 2021 będą znane 3 listopada.

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama