Zdjęcie: Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie

Prokuratura Rejonowa w Rzeszowie wszczęła śledztwo w sprawie piątkowej tragedii na budowie wieżowca przy ulicy Bałtyckiej. 

– Śledztwo jest prowadzone w sprawie wypadku przy pracy i nieumyślnego spowodowania śmierci – mówi Magdalena Zięba-Kołacz, wiceszefowa Prokuratury Rejonowej w Rzeszowie. 

Nikt nie został zatrzymany, nikomu dotychczas nie przedstawiono zarzutów. – Wydaliśmy decyzję o wstrzymaniu dalszych prac budowlanych, by nie doszło do kolejnej tragedii – dodaje Barbara Kiełt, okręgowy inspektor pracy w Rzeszowie. 

W wypadki zginęli dwaj mężczyźni z okolic Rzeszowa: niespełna 42-letni Tomasz H. i 29-letni Mateusz K. Do tragedii doszło w piątek ok. 8:00. Z ustaleń policjantów wynika, że obaj mężczyźni spadli z 11. piętra podczas rozbiórki rusztowania. Obaj zginęli na miejscu.

Na miejscu tragedii pracowała policyjna ekipa dochodzeniowo-śledcza pod nadzorem prokuratora. Był także inspektor inspekcji pracy. Na polecenie prokuratora ciała mężczyzn zabezpieczono do badań. Sekcje zwłok zaplanowano na najbliższy poniedziałek. 

– W wyniku przeprowadzonych oględzin ustalono, że obaj mężczyźni pracowali przy demontażu elementów konstrukcji stalowych. Pewne ich elementy odpadły, co spowodowało wyłamanie się znajdujących tam barierek – mówi prokurator Zięba-Kołacz.

Na polecenie prokuratury zabezpieczane są dokumenty. Policjanci oraz inspekcja pracy sprawdzają, czy ofiary wypadku pracowały legalnie na terenie budowy wieżowca.  

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama