Są pieniądze na PCL
Zdjęcie: Materiały inwestora
Reklama

Wniosek o pozwolenie na budowę Podkarpackiego Centrum Lekkiej Atletyki został złożony. – To ważny krok do rozpoczęcia budowy  – mówi p.o. prezydenta Rzeszowa Marek Bajdak.

Wniosek zawiera komplet dokumentów. Są wśród nich projekt budowlany wraz z niezbędnymi uzgodnieniami i oświadczenie o prawie do dysponowania terenem pod inwestycję.

Aby uzyskać ten ostatni dokument, miasto musiało kupić działki uwzględnione w projekcie PCLA – o łącznej powierzchni ok. 20 arów. Grunty należały do prywatnych właścicieli, zapłacono za nie ponad milion złotych

– Cieszę się, że udało się przyspieszyć działania związane z tym ważnym dla miasta i województwa przedsięwzięciem. Kosztowało to wiele wysiłku i pracy, ale satysfakcja jest ogromna – przyznał prezydent Marek Bajdak.

Podkarpackie Centrum Lekkiej Atletyki ma kosztować 120 mln zł. Miasto liczy, że połowę kosztów podzieli z marszałkiem podkarpackim. Pozostałe 60 mln zł wyłoży Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. 1 czerwca na stadionie Resovii zapewnił o dofinansowaniu wicepremier Piotr Gliński.

PCLA powstanie na bazie stadionu przy ulicy Wyspiańskiego. Złoży się na nie m.in. sześciotorowa bieżnia, bieżnie rozbiegowe, strefa siłowni i fizjoterapii, a także trybuny na prawie 10 tys. kibiców.

(cm)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama