Zdjęcie: materiały KWW Konrada Fijołka Rozwój Rzeszowa

Komitet Wyborczy Wyborców Konrada Fijołka Rozwój Rzeszowa, jako pierwszy w Rzeszowie, złożył wniosek o rejestrację komitetu. 

Wniosek złożono w czwartek, 1 lutego, w rzeszowskiej delegaturze Krajowego Biura Wyborczego. Pod dokumentami o rejestrację podpisało się pięć osób: Konrad Fijołek, Krystyna Stachowska, Tomasz Kamiński, Robert Walawender i Karolina Domagała. 

Do wniosku zostały dołączone podpisy 20 osób, które popierają powołanie komitetu, a także oświadczenia pełnomocnika wyborczego i finansowego. Pełnomocnikiem wyborczym KWW Konrada Fijołka Rozwój Rzeszowa została Krystyna Stachowska.

Teraz komisarz wyborczy ma trzy dni na rejestrację komitetu, który wystawi swoich kandydatów do Rady Miasta Rzeszowa w wyborach samorządowych – odbędą się one 7 kwietnia, a druga tura – 21 kwietnia. 

Wnioski o rejestrację komitetów można składać do 12 lutego, a do 4 marca list kandydatów na radnych. Z kolei termin zgłaszania kandydatów na wójtów, burmistrzów i prezydentów miast mija 14 marca. 

Kandydatem Rozwoju Rzeszowa na prezydenta miasta będzie obecnie urzędujący prezydent Konrad Fijołek. Rzeszów w wyborach do Rady Miasta będzie podzielony na cztery okręgi. Do obsadzenia będzie 25 mandatów. 

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

 

33 kandydatów 

W kończącej się kadencji samorządu jest 27 radnych, bo w jej trakcie do rady dołączyły trzy osoby: Krystyna Stachowska, Danuta Szyszka i Zdzisław Kędzior. Cała trójka była w radach gmin: Tyczyn i Głogów Małopolski. Należące do nich wsie Matysówka i Pogwizdów Nowy przyłączono do Rzeszowa. 

– W czterech okręgach wystawimy maksymalną liczbę kandydatów – 33. Listy domykamy, będzie na nich 14 obecnych naszych radnych, a także społecznicy i działacze osiedlowi, którym na sercu leży dobro miasta – mówi Tomasz Kamiński, lider Rozwoju Rzeszowa. 

Rozwój Rzeszowa liczy, że po kwietniowych wyborach co najmniej utrzyma dotychczasową liczbę radnych. Miastem rządzi nieprzerwanie od 2006 roku, wspólnie z Koalicją Obywatelską, która ma aktualnie czterech radnych. W opozycji jest PiS, ma 9 szabel.

– Liczymy na wsparcie koalicjantów. Przedterminowe wybory na prezydenta Rzeszowa z 2021 roku, pokazały, że gwarancją sukcesu jest jedność [wybory wygrał Konrad Fijołek – przyp. red.]. Liczymy na rozsądek wszystkich środowisk – dodaje Kamiński. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama