Zdjęcie: Materiały organizatorów
Reklama

Niezwykła opowieść w wykonaniu genialnego baletu o międzynarodowej sławie. „Jezioro Łabędzie” w wykonaniu Moscow City Ballet będzie można zobaczyć 7 kwietnia w Filharmonii Podkarpackiej w Rzeszowie.

Miłośnicy baletu, a szczególnie tego na bardzo wysokim poziomie, będą wniebowzięci. 7 kwietnia w Filharmonii Podkarpackiej zaprezentuje się jeden z najbardziej znanych i cenionych baletów na świecie – Moscow City Ballet, który zaprezentuje znane „Jezioro Łabędzie” Piotra Czajkowskiego.

Ta niezwykła kompozycja wybitnego rosyjskiego kompozytora jest uwielbiana przez polską publiczność. „Jezioro Łabędzie” to opowieść mówiąca o walce dobra ze złem, o potędze miłości i uczuciu przekraczającym granice życia i śmierci.

Sukces tego spektaklu opiera się na wspaniałej choreografii i muzyce. Prostota wątku dramatycznego i wzruszająca interpretacja miłości Odetty i Zygfryda, jako symbolu potęgi uczucia, są ilustrowane niezwykle emocjonalnymi układami tanecznymi. Obrazują one przeżycia duchowe bohaterów.

Czarujące walce, dumne rytmy poloneza, ognisty taniec hiszpański i pełen temperamentu czardasz hipnotyzują i wprowadzają w niezwykły nastrój. Niewątpliwym walorem jest muzyka, która urzeka pięknem i subtelnością melodyki. Od pierwszego do ostatniego taktu wiąże temat w jednolitą treść. Dziewczęta zaklęte w Łabędzie, Zły Duch i uczucia przekraczające granicę życia i śmierci niezmiennie wzruszają widzów na całym świecie.

Gdy dodamy do tego jeszcze wybitnych artystów Moscow City Ballet, których występy charakteryzują się olśniewającymi kostiumami, wspaniałą choreografią, scenografią i magią świateł, z całą stanowczością możemy powiedzieć, że w Filharmonii Podkarpackiej czeka na nas wyśmienita artystyczna uczta.

To potwierdzają także krytycy, który twierdzą, że sztuki w wykonaniu Moscow City Ballet, to przeżycie, które poruszy nawet tych, co za tańcem nie przepadają. Ogromne wrażenie wywołuje talent artystyczny tancerzy i profesjonalizm, który został wypracowany przez lata ciężkich treningów.

Tajemnicą sukcesu tej wybitnej grupy baletowej mogą tkwić w słowach Victora Smirnov-Golovanova, który założył Moscow City Ballet: „To we mnie mieszkają wszyscy bohaterowie baletów; to ja jestem Klarą, Księciem, Królem Myszy… To wszystko żyje we mnie…”.

„Jezioro Łabędzie” w wykonaniu Moscow City Ballet zobaczymy 7 kwietnia (niedziela) w Filharmonii Podkarpackiej o godz. 16:30. Bilety w w cenie 169 zł, 149 zł, 129 zł można kupić na stronach: makroconcert.pl, ebilet.pl, eventim.pl oraz w salonach EMPIK. Sztuka będzie trwała 120 minut: akt I – 70 min., przerwa 20 min., akt II – 50 min.

Zdjęcie: Materiały organizatorów

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama