Fot. Materiały artysty. Na zdjęciu Junior Stress

Junior Stress, wokalista polskiej sceny reggae i dancehall, będzie kolejną gwiazdą tegorocznego koncertu „Reggae nad Wisłokiem”, który 2 czerwca odbędzie się na rzeszowskich bulwarach.

Organizatorem „Reggae nad Wisłokiem” jest Rzeszowski Dom Kultury. W marcu RDK poinformował, że gwiazdą czwartej edycji koncertu będzie śląska grupa Tabu – jeden z czołowych przedstawicieli polskiej sceny reggae.

Teraz do Tabu dołączy Junior Stress, czyli Marcel Galiński. Junior wychował się w domu pełnym muzyki – jego rodzice i najbliższa rodzina to założyciele najstarszego polskiego reggae sound systemu Love Sen-C Music.

Młody Stress po mikrofon sięgnął już w podstawówce, nagrywając z kolegami z osiedla LSM do hip hopowych podkładów z kaset ojca. Niewiele później do hip hopu dołączyło reggae i raggamuffin.

Pod skrzydłami krewnych i znajomych w sound systemie Junior Stress nabierał wiedzy o muzyce i swobody na scenie. Po kilku latach powstał pierwszy niezależny projekt wokalisty, czyli Geto Blasta. Jego debiut wydawniczy to utwór Korupcja z 2004 roku. 

Junior Stress od początku doceniany jest zarówno przez ludzi ze sceny reggae i hip hop, co pokazuje lista artystów i producentów. Współpracował m.in. z Eastwest Rockers, Mariką i Grubsonem. 

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Junior Stress do Rzeszowa przyjedzie wraz z Sun El Band – krakowskim składem, który od kilku lat towarzyszy mu na trasach koncertowych.

Wykonawca, który rozgrzeje publiczność na rzeszowskich bulwarach przed występami tegorocznych gwiazd, to YongSoul. Damian „YongSoul” Jacyna to podchodzący z Przemyśla artysta ragga/dancehall/hip-hop, który swoją muzyczną drogę rozpoczął w 2012 roku.

Końcem 2017 roku miała miejsce premiera jego debiutu fonograficznego pt. „Mentalna Rewolucja”, natomiast w tym roku otrzymał dwie nominacje w plebiscycie magazynu „Free Colours” jako „Polska Nadzieja” oraz „Polski Debiut”.

Fot: Materiały Rzeszowskiego Domu Kultury. Na zdjęciu Damian „YongSoul” Jacyna

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama