Fot. Sebastian Stankiewicz / Rzeszów News. Na zdjęciu Justyna Steczkowska

Justyna Steczkowska, znana polska wokalistka, będzie wspierała Rzeszów w staraniach miasta o przyznanie mu tytułu Europejskiej Stolicy Kultury 2029. 

Poinformował o tym Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa, który w piątek, 23 czerwca, podczas Koncertu Głównego Europejskiego Stadionu Kultury 2023, wręczył artystce oficjalne zaproszenie. Justyna Steczkowska zaproszenie przyjęła. 

Tym samym wokalistka została oficjalnym ambasadorem kandydatury Rzeszowa do Europejskiej Stolicy Kultury. 

„Pani Justyno, dziękuję za Pani otwartość, energię i miłość do naszego miasta, o której tak otwarcie Pani mówi. Jesteśmy zaszczyceni i dumni, że wspiera Pani nasze działania” – napisał w mediach społecznościowych Konrad Fijołek.

 

Justyna Steczkowska urodziła się w Rzeszowie 2 sierpnia 1972 roku. W wieku pięciu lat wraz z rodzicami przeprowadziła się do Stalowej Woli. Do Rzeszowa wróciła pod koniec lat 80., gdzie uczyła się w Liceum Muzycznym w klasie skrzypiec prof. Stefana Ząbka.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Justyna Steczkowska była jedną z gwiazd Koncertu Głównego ESK 2023. W duecie wystąpiła z Brain Storm, pop-rockową grupą z Łotwy. 

„To był dla nas cudowny muzyczny wieczór. Tak pięknie jest patrzeć na artystów z różnych krajów, którzy cieszą się muzyką i szanują wzajemnie. Świat, Wszechświat i wszelkie stworzenie to wibracje… czyli muzyka” – napisała po koncercie Steczkowska. 

Rzeszów chce zostać Europejską Stolicą Kultury w 2029 roku. W sobotę tej sprawie poświęcona była debata w kinie „Zorza”. W 2029 roku tymi stolicami będą dwa kraje: Polska i Szwecja. Polsko-szwedzkie ESK poznamy na początku 2025 roku.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama