Zdjęcie: Jakub Lemański i Tomasz Biegalski

„Jutro zawsze będzie jutro” w reżyserii Wojciecha Kościelniaka to przedstawienie muzyczne, złożone z songów mistrza piosenki politycznej i społecznej – Bertolda Brechta. Spektakl zobaczycie w Rzeszowie podczas 6. Festiwalu Nowego Teatru. 

Już w piątek (29 listopada) zaczyna się 6. Festiwal Nowego Teatru – 58. Rzeszowskie Spotkania Teatralne. Festiwal potrwa tydzień – do 5 grudnia. Z tej okazji Teatr im W. Siemaszkowej dla rzeszowskiej publiczności przygotował 27 wydarzeń, 7 spektakli konkursowych, po trzy spektakle offowe i Sceny Nowej Dramaturgii,  wernisaże, koncert i dyskusja o kondycji współczesnego teatru. O szczegółach festiwalu pisaliśmy TUTAJ. 

Jednym z wydarzeń wieńczących 6. FNT jest spektakl studencki  “Jutro zawsze będzie jutro” w reżyserii Wojciecha Kościelniaka w wykonaniu studentów V roku Wydziału aktorskiego Akademii Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie filia we Wrocławiu.

„Jutro…” to przedstawienie muzyczne, złożone z songów mistrza piosenki politycznej i społecznej – Bertolda Brechta. Zaskakujące jest, jak aktualnie brzmią dzisiaj teksty i przesłanie zawarte w tym materiale.

„Całość jest pracą zbiorową, pełną energii właściwej „łobuzom” z AST. Przygotowywaliśmy ten spektakl trochę podczas zajęć z piosenki, a trochę spotykając się w wolnym czasie. Moim zdaniem to niezwykle utalentowany rok, którego zbiorową siłę przyrównałbym do dynamitu. A że songi Brechta też są materiałem łatwopalnym, z tego spotkania musiało wyniknąć coś ciekawego…” – mówi o spektaklu Wojciech Kościelniak.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Bilety na ten spektakl w cenie 50 zł można kupić w kasie teatru. My mamy dla Was dwa podwójne zaproszenia na spektakl w cenie 5 zł. Aby je zdobyć, należy prawidłowo odpowiedzieć na pytanie: jakiej narodowości był Bertold Brecht, autor songów do sztuki „Jutro będzie jutro”?

Prawidłowa odpowiedź: Bertold Brecht był Niemcem. Na prawidłowe odpowiedzi czekaliśmy do poniedziałku (25 listopada). Zaproszenia otrzymują: Agnieszka Czupich i Paweł Kuraś. Gratulujemy! 

 

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama