Logo Juventus Turyn; pixabay.com
Reklama

Ta informacja na pewno zachwyci wszystkich fanów piłki nożnej i kibiców legendarnej drużyny Juventus Turyn, a w szczególności tych najmłodszych. Już w styczniu rusza nabór do rzeszowskiego oddziału Juventus Turyn Academy. Oznacza to, że niedługo młodzi fani footballu będą mogli szlifować swoje umiejętności pod patronatem Juventusu FC – zarówno szkoleniowym, jak i organizacyjnym.

Rzeszowski oddział jest 4. tego typu inicjatywą w Polsce. Do tej pory pod szyldem akademii młodzi piłkarze mogli trenować w Toruniu, Bydgoszczy i Piekarach Śląskich. Od lutego rzeszowianie w wieku od 5 do 18 lat także będą mieli na to szansę. Nabór do szkółki rusza już 14 stycznia, podczas treningu otwartego, który odbędzie się w Szkole Podstawowej nr 18 przy bł. Karoliny o godzinie 10.30.  

– Inicjatywa już cieszy się dużym zainteresowaniem. Mamy pozytywny odzew ze strony ludzi. Dużo osób dzwoni z pytaniami jeszcze przez rozpoczęciem naboru – zdradza właściciel akademii, Kamil Zalewski. – Udało się nam nawiązać wspaniały kontakt z Juventusem. W przyszłości w planach mamy również organizacje wspólnych campusów z pozostałymi szkółkami akademii, być może nawet wyjazd do Turynu – dodaje.

W rzeszowskiej Juventus Turyn Academy przewidziano miejsce dla maksymalnie 100 adeptów i adeptek chcących szlifować swoje umiejętności gry w piłkę pod okiem Adama Domaradzkiego, trenera z licencją UEFA „A”. Szkółka kieruje swoją ofert do młodzieży w wieku od 5 do 18 lat, zarówno chłopców i dziewczynek. Treningi prowadzone będą w kilkunastoosobowych grupach wiekowych. Zimą zajęcia będą odbywały się w Szkole Podstawowej nr 23 w Rzeszowie, w lecie akademia planuje przenieść je na na boiska treningowe stadionu miejskiego w Rzeszowie, a także na teren miejskiej sieci boisk „Orlik”.

AM

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama