Zdjęcie: materiały prasowe
Reklama

Opera może być dla człowieka zrozumiała, pouczająca, wzruszająca, a nawet zabawna. Udowodnią to kabaret Hrabi i Czesław Jakubiec 8 listopada w Filharmonii Podkarpackiej w Rzeszowie. 

Kabaretu Hrabi specjalnie nie musimy przedstawiać. To esencja purnonsensowego dowcipu, a zarazem jedyny bodaj kabaret, na którego spektaklach zdarzają się przypadki zasłabnięcia ze śmiechu. Niezmiennie bawią odkrywczym spojrzeniem na relacje damsko-męskie, niekonwencjonalnym podejściem do wyzwań codzienności i prezentowaniem sposobów na radzenia sobie z przeciwnościami losu. 

Czesław Jakubiec to z kolei śpiewak, meloman i komik. Jako śpiewak operowy, obdarzony poczuciem humoru, od lat z powodzeniem łączy dwa światy – muzyczny i komediowy. W widowiskach na pograniczu koncertu i kabaretu, wyśmienita muzyka komponuje się z błyskotliwym żartem, a całość, obok solidnej porcji oczyszczającego śmiechu – dostarcza kilku łez wzruszenia.

Hrabi i Czesław Jakubiec wystąpią w najnowszym programie „Ariaci” 8 listopada w Filharmonii Podkarpackiej w Rzeszowie. Badania dowodzą, że statystyczny Polak do opery idzie raz na 150 lat. Udając się na spektakl „Ariaci”, będzie można… mieć to z głowy. Hrabi i Jakubiec udowadniają, że opera może być dla człowieka zrozumiała, pouczająca, wzruszająca, a nawet zabawna.

Na scenie nie zabraknie niesamowitej Joanny Kołaczkowskiej. Oprócz niej zobaczycie Dariusza Kamysa, Tomasza Majera, Łukasza Pietscha i wspomnianego Czesława Jakubca. Organizatorzy zaplanowali dwa występy o 17:30 i 20:30. Bilety od 90 do 130 zł, do kupienia na biletyna.pl i kupbilecik.pl – TUTAJ, TUTAJ, TUTAJ i TUTAJ.

Mamy dla Was dwa podwójne zaproszenia na wieczorny spektakl. Aby je otrzymać, należy prawidłowo odpowiedzieć na pytanie: który z członków kabaretu Hrabi jest twórcą i reżyserem improwizowanej serii kabaretowej „Spadkobiercy”? Na odpowiedzi czekamy do niedzieli (31 października), do godz. 20:00. W tytule wiadomości napiszcie: Ariaci.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: