Kamera zarejestrowała zaginioną 12-latkę. Poszukiwania wciąż trwają

Rzeszowscy policjanci dotarli do nagrań z kamery jednego ze sklepów w Rzeszowie, w którym była zaginiona 12-letnia Joanna Żebracka. Dziewczynki nadal nie udało się odnaleźć.

 

Kamera zarejestrowała Joannę Żebracką w Galerii Rzeszów dniu zaginięcia (w czwartek 16 lutego) ok. godz. 11:30. Na zdjęciach widać, że 12-latka coś kupowała. 

Policja sprawdza również sygnały od mieszkańców, gdzie może być dziewczynka. Dotychczas były dwa. Pierwszy był od mężczyzny, który w czwartek ok. godz. 12:00 na ul. Krakowskiej widział nietypowe zachowanie kierowcy furgonetki. Mężczyzna podejrzewał, że w samochodzie może być poszukiwana 12-latka. Drugi sygnał był od osoby, która twierdziła, że w czwartek widziała dziewczynkę, gdy łapała „stopa” w kierunku Krakowa.

– Oba sygnały się nie potwierdziły – mówi Adam Szeląg, rzecznik policji w Rzeszowie.

Joanna Żebracka zaginęła w czwartek po wyjściu z domu wraz z rodzicami do szkoły. Na lekcjach się nie pojawiła, potem wróciła do domu, gdy nikogo w nim już nie było. 12-latka zostawiła plecak szkolny, telefon komórkowy, zabrała pieniądze i ubrania. Po południu rodzice Joanny Żebrackiej powiadomili policję o zaginięciu córki.

W czwartek przez całą noc były przeszukiwane tereny ulicy Krakowskiej, gdzie mieszka rodzina. W akcji wykorzystano psy tropiące. Niestety, nie natrafiono na żaden ślad. Policja podejrzewa, że Joanna Żebracka uciekła z domu i pojechała w kierunku Krakowa. O poszukiwaniach 12-latki powiadomione zostały wszystkie jednostki policji na trasie do stolicy Małopolski.

Policja cały czas sprawdza zapisy z kamer miejskiego monitoringu na terenie Rzeszowa. Funkcjonariusze sprawdzili szpitale, pogotowie ratunkowe, dworce autobusowe i kolejowe. Komunikaty o zaginięciu zostały przekazane do taksówkarzy i przewoźników.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Rysopis 12-latki

Joanna Żebracka ma 165 cm wzrostu, waży 45 kg, ma szczupłą budowę ciała, brązowe włosy za ramiona spięte w kucyk, oczy zielone, twarz pociągłą, uszy przylegające, nos prosty, uzębienie pełne.

Gdy 12-latka wyszła do szkoły ubrana była w kozaki do kolan, czarne z odwijanym białym futerkiem, granatowe jeansy, bordową kurtkę typu sportowego z mankietami zapinaną na zamek. Pod kurtką Joanna miała bluzę sportową, czapkę szaro-białą i szalik typu komin szaro-biały. 

Policja zaznacza, że dziewczynka mogła się przebrać.

Policja prosi o pomoc w odnalezieniu dziewczynki. Jeżeli ktoś ma informacje, które mogą się do tego przyczynić, proszony jest o kontakt z Komendą Miejską Policji w Rzeszowie, tel. 17 858 33 10 lub z najbliższą jednostką policji – 997.

marcin.kobialka@rzeszow-news.pl

Reklama