Zdjęcie: Sebastian Fiedorek / Rzeszów News
Reklama

Są już latarnie, będą też kamery i bezpłatny dostęp do wi-fi. Rzeszów inwestuje w bulwary i Olszynki.

W ub. r. mieszkańcy Rzeszowa skarżyli się na chuligańskie wybryki i zakłócanie porządku w okolicach Wisłoka. Lekiem na ten problem miało być dodatkowe oświetlenie i monitoring.

Jeśli chodzi o latarnie – te pojawiły się już w maju. Jest ich 32 i znajdują się na 800-metrowym odcinku pomiędzy “kolorowym” mostem a zaporą. Teraz czas przyszedł na monitoring. – Dziewięć kamer pojawi się na Olszynkach i bulwarach. Właśnie trwa ich montaż – mówi Maciej Chłodnicki, rzecznik prezydenta Rzeszowa.

Osiem kamer pojawi się także na os. Andersa na blokach przy ulicach Broniewskiego i Ofiar Katynia. Montaż monitoringu, który wykonuje firm Consolid z Rzeszowa za niespełna 340 tys. zł, ma zakończyć się w sierpniu.

Obecnie miejskim monitoringiem objęte jest ścisłe centrum Rzeszowa. Kilkanaście kamer zostało umieszczonych na terenie osiedla Baranówka, a kilkadziesiąt jest częścią Rzeszowskiego Inteligentnego Systemu Transportowego. Dostęp do obrazu z kamer ma policja.

Poza poprawą bezpieczeństwa na bulwarach i Olszynkach, pojawi się jeszcze jedno udogodnienie, na które już od dawana czekali mieszkańcy Rzeszowa. – Wraz z kamerami na terenach wzdłuż Wisłoka pojawią się także bezpłatne punkty wi-fi  – zapowiada Maciej Chłodnicki.

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

8 KOMENTARZE

 1. Jako rowerzysta często korzystający ze ścieżki na wysokości od Mostu Narutowicza do Mostu Zamkowego (czyli głównie Olszynki) opowiadam się aby walić mandaty i gnać podrostków i gówniarzy, którzy nie potrafią się zachować. To że piją, palą i jarają dopalacze, bo chcą sobie wzajemnie udowodnić jacy to są dorośli, to kwestia głupoty ich i ślepoty rodziców. Najbardziej irytuje mnie jednak ilość rozbitych butelek, fragmentów szkła zalegających na ścieżce pieszo-rowerowej, z której korzystają rowerzyści, osoby na rolkach, dzieci. Szkło stwarza zagrożenie, gdyż nikt nie chce upaść na taką stłuczkę, jak również nikt nie lubi wymieniać dętek w rowerze, tylko dlatego że jakiś szczyl celowo i świadomie rozbił pustą butelkę, by pokazać jakim jest “kozakiem” przed znajomymi rówieśnikami gówniarzami.

 2. Z kamerami to chyba przeginka, ale fakt patrole policji mogą być, byle by nie karali tych co spożywają, a karali tych co robią syf.

 3. Nie wspomnę o tym co dzieje się na skate park . Nieletni również dzieci z papierosem to codzienność. Piwo i mocniejszy alkohol również do tego trawka i nie wiadomo czy coś mocniejszego też nie leci.
  Codzienność.
  Nie można z mniejszym dzieckiem tam iść bo wulgaryzmy normalka.
  No chyba żeby w ramach edukacji anty alkoholowej i anty narkotykowej .
  Gdzie policja , straż miejska która powinna pilnować porządku!!!!!!

 4. To jak to jest, że policja kilka dni temu prosiła o nagrania z prywatnych rejestratorów jak szukali jakiegoś motocyklisty po pościgu?? Te kamery są dla ozdoby czy jak…..?

 5. Bulwary od Przystani na Lato do Mostu Gejowskiego to jedna wielka imprezownia. Nie mam z tym problemu, też miałem 20 lat, ale – do cholery – jak już pijecie to sprzątajcie po sobie, jak już pijecie to nie blokujcie chodnika ani ścieżki rowerowej, nauczcie się trochę kultury. Nie może być tak, że człowiek jedzie rowerem i połowa chodnika zajęta przez siedzące na nim królewny z piwem w ręku, piesi schodzą na ścieżkę rowerową, a rowerzyści muszą lawirować między ludźmi. Chcecie pić, pijcie – nie mam nic przeciwko temu, ale przydałoby sie więcej policji, który spowodowałaby przesunięcie imprezy ze ścieżki/chodnika na ławkę/trawnik.

Comments are closed.