Fot: Materiały PiS. Na zdjęciu po prawej stronie Tomasz Poręba

Kolejne partie przedstawiają podkarpackich kandydatów do Parlamentu Europejskiego. Tomasz Poręba jest liderem listy PiS, Waldemar Zarębski otworzy listę Kongresu Nowej Prawicy.

Kandydaci PiS

1. Tomasz Poręba, poseł do Parlamentu Europejskiego, pochodzący z Mielca. Historyk i politolog, posiadający ponad 10-letnie doświadczenie w polityce europejskiej.

2. Alicja Zając, senator z Jasła, była  przewodnicząca Rady Powiatu w Jaśle, działaczka  Polskiego Czerwonego Krzyża, członek NSZZ „Solidarność”.

3. Stanisław Ożóg, poseł na Sejm RP V, VI i VII kadencji, prezes Prawa i Sprawiedliwości w okręgu 23 – Rzeszów, były burmistrz Sokołowa Młp. dwóch kadencji i dwukrotny starosta rzeszowski.

4. Stanisław Piotrowicz, pochodzący z Krosna poseł na Sejm RP, w 2005 i 2007 roku wybrany na senatora.

5. Bogdan Romaniuk, członek zarządu województwa podkarpackiego, radny województwa podkarpackiego III i IV kadencji, starosta kolbuszowski w latach 2002-2006.

6. Józefa Hrynkiewicz, profesor nauk humanistycznych, socjolog, nauczyciel akademicki na Uniwersytecie Warszawskim, posłanka na Sejm VII kadencji.

7. Tadeusz Pióro, członek zarządu województwa podkarpackiego, zamieszkały w Sanoku. Był radnym województwa podkarpackiego i dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Brzozowie.

8. Krystyny Wróblewskiej, nauczyciel, dyrektor Podkarpackiego Centrum Edukacji Nauczycieli w Rzeszowie, radna miasta Rzeszowa.

9. Andrzej Ćwierz, doktor fizyki, poseł na sejm RP V i VI kadencji, były członek delegacji Sejmu RP do Rady Europy, wiceprzewodniczący delegacji Sejmu RP do zgromadzenia Unii Zachodnioeuropejskiej.

10. Lidia Błądek, wiceprzewodnicząca sejmiku województwa podkarpackiego, notariusz, nauczyciel akademicki, samorządowiec, posłanka na Sejm II kadencji.

Kandydaci Kongresu Nowej Prawicy

1. Waldemar Zarębski z Kolbuszowej, lekarz nefrolog, specjalista chorób wewnętrznych II stopnia, obecnie pracuje w SPZOZ Kolbuszowa, Oddział Nefrologii i Dializoterapii. Od wielu lat sympatyk UPR i JKM. Wielokrotnie kandydował z list UPR i KNP.

2.Damian Małek z Rzeszowa, student Politechniki Rzeszowskiej na kierunku elektrotechnika,

od 5 lat pracownik prywatnej firmy z branży energetycznej – Eltel Networks, v-ce prezes podkarpackich struktur KNP.

3.Janusz Jadach z Tarnobrzega, absolwent Wyższej Szkoły Prawa i Administracji na kierunku administracja, specjalność samorząd terytorialny. Po upadku komunizmu pierwszy właściciel prywatnej firmy w branży autokarowej komunikacji międzynarodowej, obecnie pracuje w banku.

4. Grzegorz Kida ze Stalowej Woli, wykładowca KUL

5. Artur Mryczko z Mielca, bankier

6. Lech Walicki z Rzeszowa, aktor, reżyser teatralny

7. Ewelina Olender-Wajda z Rzeszowa, chemik

8. Bożena Berkowicz z Krosna, przedsiębiorca

9. Magda Chojnacka z Mielca, przedsiębiorca

10. Anna Korwin Mikke z Józefowa, projektantka

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama