Wśród wielu osób nadal krąży mit, że dokonywanie transakcji finansowych w internecie jest obarczone wysokim ryzykiem. Przekonanie to umacniają informacje na temat ataków hakerów na bazy danych. Takie sytuacje nie mogą jednak przesądzać o niekorzystaniu z nowoczesnych sposobów wymiany waluty. Ryzyko utraty swoich pieniędzy jest bowiem bardzo niskie. Oszczędność jest natomiast jak najbardziej zauważalna. Przyjrzyjmy się zatem nowoczesnym sposobom na wymianę waluty, które są obecnie dostępne.

Wymiana waluty w sieci

Przewalutowanie pieniędzy w sieci dostępne jest na dwa sposoby. Przez kantory online bądź giełdy walut. Metody te różni przede wszystkim sposób ich działania. W przypadku tych pierwszych kursy ustalane są przez firmy za nimi stojące. Występuje w nich również spread walutowy. Giełdy walut umożliwiają natomiast wymianę pomiędzy samymi użytkownikami. Powoduje to, że łatwo znaleźć na nich wiele bardzo atrakcyjnych ofert. Wymiana przy tym jest tak samo wygodna jak w kantorach online. Obydwa rozwiązania posiadają przy tym bardzo solidne zabezpieczenia. Dokonywanie w nich wymian nie jest zatem ryzykowne.

Narzędzia autoryzacyjne

W największych kantorach online i takich giełdach walut, jak: https://www.walutomat.pl/ stosowane są w celu zabezpieczenia transakcji kody SMS. Sprawdzają się w tej roli doskonale. Potencjalny złodziej ma bowiem bardzo utrudnione zadanie. Dokonanie wymiany wymaga za każdym razem podanie innego kodu, który przesyłany jest sms’em. Samo włamanie się na konto nie daje zatem kompletnie nic. Konieczne jest również zdobycie dostępu do telefonu. Taka ochrona przed kradzieżą jest zatem doskonałym sposobem na uniknięcie jej.

Weryfikacja danych

Niektóre systemy przeprowadzają również weryfikację danych. Próba podszywania się pod kogoś zostanie dzięki temu bardzo szybko wykryta.

Transakcje z pełnym pokryciem środków

Giełda walut Walutomat oprócz powyższych zabezpieczeń daje także dostęp do pełnego pokrycia środków. Każdy klient ma zawsze zatem pewność, że otrzyma pieniądze. Wymiany dzięki temu stają się bardzo bezpieczne.

Bezpieczeństwo w porównaniu do kantorów stacjonarnych

Bardzo popularnym sposobem na pozyskanie waluty nadal są kantory stacjonarne. Przez wiele osób są one uważane za bardzo bezpieczne. Nie jest to jednak prawdą i korzystanie z nich tak naprawdę wiąże się z pewnym ryzykiem. W kantorze możliwe jest otrzymanie podrobionej gotówki. Większość osób przy tym nie jest w stanie zorientować się na miejscu, że pieniądze nie są oryginalne. Można również zostać napadniętym podczas przemieszczania się z gotówka. Oprócz utraty pieniędzy można w ten sposób utracić również zdrowie.

Podsumowanie

Giełdy walut oraz kantory onilne to zatem bardzo bezpieczne sposoby na wymianę waluty, które są przy tym bardzo opłacalne. Aby zatem zacząć oszczędzać należy jak najszybciej wyzbyć się wszystkich obaw co do tych systemów. Następnie nie pozostaje już nic innego jak systematycznie wymienianie waluty i zyskiwania na każdej wymianie.

Reklama