Ponad 300 absolwentów studiów magisterskich na kierunku „prawo” oraz studiów II stopnia na kierunku „administracji” odebrało dyplomy Wyższej Szkoły Prawa i Administracji w Rzeszowie.

[Not a valid template]

 

Uroczysta graudacja absolwentów WSPiA odbyła się w sobotę w auli Collegium Administrativum w Rzeszowie. Ze względu na duże zainteresowanie uroczystość podzielona została na dwie tury. W graduacji, oprócz absolwentów ubranych w togi i birety, uczestniczyły również władze uczelni, kadra naukowo dydaktyczna oraz rodziny i znajomi absolwentów.

Prof. Jerzy Posłuszny, rektor WSPiA, mówił, że jak co roku w dniu graduacji czuje smutek i zarazem radość.

– Radość, bo otrzymujecie dyplomy ukończenia studiów i tytuł magistra. Smutek, bo opuszczacie już mury naszej uczelni. Rozdanie dyplomów ukończenia studiów to jedna z piękniejszych chwil w życiu każdego człowieka, która zamyka pewien bardzo ważny etap w życiu. Etap, w którym stajecie się osobami jeszcze bardziej wartościowymi na rynku pracy – mówił prof. Posłuszny.

Teraz czas na szukanie pracy

Rektor WSPiA dodał, że tytuł magistra daje ogromną przewagę na rynku pracy. – Świadczy o tym, że jesteście w pełni przygotowani do wykonywania powierzonych wam obowiązków, a wiedza, jaką posiadacie, została dokładnie sprawdzona. Pamiętajcie, że przez ostatnich pięć lat oprócz wiedzy zdobyliście również ogromne doświadczenia oraz wiele dodatkowych kwalifikacji i umiejętności, które przydadzą się w wam w życiu zawodowym – powiedział prof. Jerzy Posłuszny.

Rektor zaprosił wszystkich tegorocznych absolwentów na Święta Absolwenta, które odbywa się co roku w pierwszą sobotę września.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

– Wszyscy czujemy wielki smutek, bo to koniec wspólnej nauki i zabawy z grupą przyjaciół – mówi Gabriela Pięknik, absolwentka kierunku „administracja”.

– Spędziliśmy razem pięć pięknych lat i ciężko teraz się rozstać. Jest też radość, bo udało się przejść przez wszystkie sesje oraz egzaminy i zdobyć wymarzony dyplom, oraz tytuł magistra. Teraz przed nami intensywny czas poszukiwania pracy. Graduacja kończy pewien etap w naszym życiu. Jednak w pamięci na zawsze pozostają wspaniałe chwile z życia studenckiego oraz wykładowcy i ludzie, z którymi spędziłam pięć lat – dodaje Gabriela.

Na zakończenie kąpiel w fontannie

Katarzyna Wojnarowska-Kusiak, skończyła „prawo” na WSPiA. – Przez pięć lat przekazano nam nie tylko wiedzę książkową, ale także wiedzę praktyczną. Dzięki temu większość z nas ze spokojem przystąpi do egzaminów na wybraną aplikację – tłumaczy absolwentka.

W graudacji uczestniczyły także rodziny absolwentów WSPiA. Oprócz dyplomów ukończenia studiów, wręczone zostały także wyróżnienia dla absolwentów, którzy osiągnęli wysokie średnie, uzyskali wysokie wyniki podczas egzaminów na certyfikaty językowe oraz aktywnie uczestniczyli w pracach samorządu studenckiego.

Po wręczeniu dyplomów ukończenia studiów w auli oraz przed budynkiem WSPiA wykonane zostało pamiątkowe zdjęcie absolwentów i władz uczelni. Tradycyjnie już studenci zakończyli graudację kąpielą w fontannie w patio WSPiA.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama